Luks Mamilion w Hemp Records


2013.10.29

opublikował:

Luks Mamilion w Hemp Records

Nowym graczem labelu Hemp Records został Luks Mamilion. W pierwszym kwartale 2014 roku ukaże się jego album zatytułowany „Fundament”, za którego oprawę muzyczną odpowiadać będzie Pawulon (Vibe Studio). Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest utwór „Bomby”.

Luks Mamilion to postać ściśle związana z hip-hopowym środowiskiem Zagłębia Dąbrowskiego – w późnych latach 90. rozpoczął twórczość w składzie Południk, jedną z pierwszych podziemnych rapowych kapel na tym terenie. W roku 2001 jako GMC z kawałkiem „Fakty” debiutował na pierwszej legalnej produkcji, a były nią „Wkurwione bity” DJ-a 600V. Kolejnym składem Luksa był Dwa12, który w 2005 roku wydał legalną płytę zatytułowaną „Premi-Era”. W 2011 do sieci trafił pierwszy solowy nielegal artysty „Początek”, w całości wyprodukowany przez Pawulona.

{reklama-hh}

W roku 2012 Luks Mamilion podjął decyzję o wzięciu udziału w pierwszej edycji Żywego Rapu! Jak sam twierdzi, była to dla niego szansa na zaprezentowanie swojej techniki przed branżowym jury i fanami rapu z całego kraju. Przypomnijmy, że Luks został jednym z finalistów programu.

Polecane

Share This