Luksusowy samochód zamiast leków za pieniądze od fundacji? Kora odpowiada na oskarżenia


2016.10.29

opublikował:

Luksusowy samochód zamiast leków za pieniądze od fundacji? Kora odpowiada na oskarżenia

fot. CGM.plFoto: CGM.pl

W 2014 roku Kora publicznie wyznała, że zmaga się z chorobą nowotworową. Wokalistka poinformowała wówczas, że pokonała raka, ale by uniknąć nawrotu choroby, musi przyjmować leki, które kosztują 24 tysiące złotych miesięcznie. Aby pozyskać środki na kurację, artystka musiała sprzedać część majątku. Kora zwróciła się również o pomoc do fundacji Alivia, dzięki której udało jej się zebrać kwotę 160 tysięcy złotych.

Od 2014 roku sporo się zmieniło – dzięki zmianie przepisów drogi lek znalazł się na liście pozycji refundowanych. Tym samym środki otrzymane od fundacji Alivia nie były już potrzebne na zakup lekarstwa. W ostatnich dniach w sieci pojawiły się spekulacje, jakoby Kora zamiast na leki, wydała pieniądze na luksusowy samochód. Wszystko za sprawą opublikowanych przez serwis internetowy „Super Expressu” zdjęć przedstawiających artystkę w samochodzie marki BMW. W odpowiedzi na zarzuty stawiane przez redakcję oraz internautów, management Kory wystosował oświadczenie, którego treść przytaczamy poniżej (zachowujemy oryginalną pisownię). W komunikacie opublikowanym na fanpage’u artystki znajdziemy informacje mówiące o tym, na jaki cel Kora przekaże pieniądze z fundacji Alivia oraz do kogo należy

Działając w imieniu KORY stanowczo zaprzeczamy nieprawdziwym informacjom, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w pewnej gazecie oraz na portalach plotkarskich, że KORA za pieniądze zebrane na leczenie kupiła sobie samochód marki BMW. Przyczyną pojawienia się tych informacji bez wątpienia jest dziennikarska nierzetelność. Informacje te nie zostały zweryfikowane, ani u adresatki publikacji, ani w innym wiarygodnym źródle.

 

Jako menadżerka KORY oświadczam, że samochód marki BMW, którym KORA przyjechała do Sopotu należał do koncernu motoryzacyjnego BMW. Artystka odwiedziła Sopot w celach służbowych. KORA przyjechała do Sopotu na EFNI – Europejskie Forum Nowych Idei i wzięła udział w panelu poświęconym tematyce: Czy zwierzęta są lepsze niż ludzie? Na konferencji odbyła się również prezentacja filmu Bartosza Konopki: Droga do mistrzostwa, który opowiada o 5 twórcach, w tym o KORZE. Producentem tego filmu jest firma BMW. KORA nie jest właścicielką samochodu marki BMW i nie poczyniła żadnych innych inwestycji z funduszu przeznaczonego na leczenie. Opublikowane insynuacje są dla artystki krzywdzące i naruszają jej dobra osobiste.

Informuję również, że Kora – Olga Sipowicz wszystkie zebrane środki na swojej Skarbonce na koncie Fundacji Alivia przekazała na leczenie 19-letniego Kamila Bryka który choruje na czerniaka złośliwego.

Katarzyna Litwin – Manager Kory

 

{facebook}

 

Polecane

Share This