Luxtorpeda się nie zatrzymuje


2011.08.27

opublikował:

Luxtorpeda się nie zatrzymuje

– Za nami 31 koncertów, przed nami kolejne 40 – mówi Robert `Litza`Friedrich, lider Luxtorpedy. Po rewelacyjnym przyjęciu na tegorocznym Przystanku Woodstock, zespół łapie oddech, by z końcem sierpnia wyruszyć w kolejną trasę po Polsce

Na oficjalnej stronie Luxtorpedy można już znaleźć szczegóły trasy. Pierwszy koncert odbędzie się już dziś, 27 sierpnia, w Serpelicach.

 – Bierzemy pod uwagę miasta, w których jeszcze nie graliśmy – mówi `Litza` – ważne są dla nas sugestie fanów z naszego forum oraz profilu Facebook. Do końca tego roku planujemy zagrać jeszcze 40 koncertów – dodaje.

Tymczasem 23 sierpnia minął rok od momentu, w którym `Litza` i spółka zaczęli razem grać. Najpierw w czwórkę, by nieco później połączyć siły z Hansem (52 Dębiec), początkowo zaproszonym tylko do gościnnego udziału w utworze „Za Wolność”, który pojawi się na specjalnej składance poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu. – Nasza współpraca miała dotyczyć tylko tego jednego kawałka, zdecydowaliśmy się jednego zaprosić Hansa do wspólnego grania na stałe – komentuje Litza.

Debiut zespołu zatytułowany „Luxtorpeda” ujrzał światło dzienne w maju bieżącego roku, natomiast już na początku przyszłego Luxtorpeda planuje wydanie płyty z nowym materiałem. Prace nad albumem rozpoczęły się w drugiej połowie lipca.

Polecane

Share This