Luxtorpeda z nowym klipem. Grupa ma świetny powód do świętowania


2020.10.08

opublikował:

Luxtorpeda z nowym klipem. Grupa ma świetny powód do świętowania

fot. Maciej Rutkowski

Fani Luxtorpedy dali do zrozumienia grupie, jak bardzo czekali na nowy materiał, sprawiając, że „Anno Domini MMXX” zadebiutowało na szczycie Olisu. Grupa świętuje publikacją klipu do numeru „Hołd”.

„Hołd” to jedna z najbardziej wymownych kompozycji na nowej płycie Luxtorpedy. „Pochodzę z miasta, z którego jestem dumny, Poznańska Piątka i Fort VII” – tak rozpoczyna się ten utwór, którego tekst to historia Wielkopolski w pigułce. Historia, którą zespół chce uchronić od zapomnienia i przywołuje ją również w teledysku do tej kompozycji. Reżyserem klipu jest Paweł Rybarczyk.

Na nowy album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie „Anno Domini MMXX”.

Na płytę składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowić będzie płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep.

Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: – Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy. A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej „Zuch”.

Polecane

Share This