Łysol: Pojęcie „patriotyzm” niepotrzebnie jest podnoszone do bardzo wysokiej rangi


2015.08.19

opublikował:

Łysol: Pojęcie „patriotyzm” niepotrzebnie jest podnoszone do bardzo wysokiej rangi

Pojęcie „patriotyzm” niepotrzebnie jest podnoszone do bardzo wysokiej rangi, jakichś sztandarów, flag. Moim zdaniem najbardziej patriotycznymi zachowaniami, które można realizować na co dzień, są takie bardzo przyziemne i proste rzeczy, np. dbanie o porządek u siebie na podwórku – mówi w rozmowie z Jackiem Adamkiewiczem Łysol z ekipy JWP. Co jeszcze? Zabieranie głosu i podejmowanie inicjatyw lokalnych. Np. w Warszawie mamy możliwość oddawania głosu na obywatelskie projekty budżetowe. To jest zajebista możliwość pokazania się społecznie, publicznie.

Zdaniem Łysola w pojęciu „patriotyzm” mieści się także promowanie zdrowego trybu życia. Zdrowie w narodzie. W zdrowym ciele zdrowy duch. Wtedy dbamy też o nasz naród – twierdzi artysta.

Trzeba zacząć od takich bardzo przyziemnych spraw jak pomaganie sąsiadce czy osobom starszym. Od tego trzeba zacząć, a nie silić się na wojny polsko-ruskie, bo to jest bez sensu – kończy Łysol, który wspólnie z JWP wystąpi 29 sierpnia na festiwalu Kochana Polsko (Poznań, Inea Stadion). Całą rozmowę znajdziecie poniżej. 

Oto line-up imprezy:

JWP/BC

Pih

Lukasyno

Pokahontaz

AK-47

Sobota

Dixon37

Kajman

W.E.N.A.

Małpa

B.R.O

Czarny Furiat

Pono

Brahu

Polska Wersja

Nizioł

Kaczor

Ry23

Bosski Roman / Firma

Wasp

Tau

Małolat

Definicja Kibol

Evtis

Sportowiec SCH

Blady Kris

K.A.S.T.A

DJ Story

DJ Hen

Polecane

Share This