M.I.A. odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego

Wcześniej podobne wyróżnienie otrzymali m.in. Sade, David Bowie, członkowie The Beatles i U2.


2019.06.09

opublikował:

M.I.A. odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego

foto: P. Tarasewicz

Każdego roku brytyjska królowa Elżbieta II świętuje urodziny, przyznając Ordery Imperium Brytyjskiego zasłużonym dla Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie trafia m.in. do artystów, ludzi sztuki, filantropów i naukowców W gronie docenionych w tym roku znalazła się M.I.A., którą wyróżniony za zasługi dla muzyki. W opublikowanym na Instagramie oświadczeniu artystka zadedykowała Order swojej matce, która przez 30 lat szyła wstęgi do tych orderów.

Jestem zaszczycona tym wyróżnienie, ponieważ ono wiele znaczy dla mojej matki. Doceniam to, na czym moja mama spędziła mnóstwo godzin w swoim życiu. Spędziła życie w Anglii, szyjąc tysiące medali dla królowej. Niezależnie od tego, jak się czuję i co myślę, moja matka była niezwykle dumna ze swojej pracy. To dla mnie bardzo wyjątkowa sytuacja, że mogę uhonorować jej pracę u podstaw historii – skomentowała M.I.A.

Order Imperium Brytyjskiego, właściwie Najwspanialszy Order Imperium Brytyjskiego (he Most Excellent Order of the British Empire) to odznaczenie ustawione w 1917 roku przez króla Jerzego V. Wśród odznaczonych nim artystów znaleźli się wcześniej m.in. Sade, David Bowie, bracia Gibb z Bee Gees, członkowie The Beatles czy U2.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MIA (@miamatangi)

Polecane