M.T.void – premiera wspólnego albumu Justina Chancellora, basisty Toola i Piotra Glacy Mohameda


2013.02.18

opublikował:

M.T.void – premiera wspólnego albumu Justina Chancellora, basisty Toola i Piotra Glacy Mohameda

M.T.void – wspólny projekt Piotra Glacy Mohameda ze Sweet Noise i My Riot z Justinem Chancellorem, basistą zespołu Tool, został ekskluzywnie wydany w sklepie toolband.com.

Ta premiera to spektakularny sukces polskiego muzyka. Spełnienie marzeń Glacy, ale także poważne osiągnięcie dla polskiej muzyki i kultury. W świecie rodzimej muzyki rockowej taka współpraca to niezaprzeczalny ewenement. Prawie cały album zaśpiewany jest przez Glacę po polsku, do czego namawiał go Chancellor, twierdząc, że ta muzyka w połączeniu z polskim wokalem będzie brzmiała dla fanów nieziemsko. Tylko niektóre fragmenty są śpiewane po angielsku, również przez Justina, co jest jego wokalnym debiutem (!).

Plyta M.T.void powstawała w Los Angeles, w studio Justina Chancellora, przez dwa lata, w czasie pobytu Glacy w USA. Za mix, produkcję i kompozycje odpowiedzialni są obaj: Justin i Glaca. Mastering jest dziełem Boba Ludwiga, który masterował m.in. AC/DC, Jimiego Hendrixa, Pink Floyd, Tool, Nirvanę i Rage Against The Machine.

Informacja o płycie premierze albumu Nothing`s Matter projektu M.T.void, pojawiła się właśnie na oficjalnej stronie zespołu Tool.

Glaca: „Ukazanie sie pierwszej płyty M.T.void odbieram jako krok do przodu dla polskiej muzyki, i dla sztuki w ogóle. Fakt, że premiera miała miejsce eksluzywnie na stronie zespołu Tool tylko podnosi rangę tego wydarzenia i podkreśla, że to jest rok 2013 – czas bezpośredniego docierania do słuchaczy. Pisząc tę płytę w języku polskim cały czas miałem w głowie myśl, że z dumą reprezentuję nasz kraj, jego kulturę i ludzi. To, iż Justin Chancellor uwierzył w potencjał naszej pracy, i że nadaliśmy temu formę albumu to stanowczo najważniejsze wydarzenie w moim muzycznym życiu. Mam poważne nadzieje na powstanie drugiego albumu M.T.void, także na to, że dokonamy progresu artystycznego.

Polecane

Share This