M83 coraz bliżej


2011.08.14

opublikował:

M83 coraz bliżej

Na nowym, dwupłytowym albumie duetu z Antibes znajdą się aż 22 utwory. Jak twierdzi lider M83 Anthony Gonzalez, „Hurry Up, We’re Dreaming” jest owocem jego fascynacji tak monumentalnymi i klasycznymi dziełami jak: „White Album” The Beatles, „Ummagumma” Pink Floyd i „Mellon Collie And The Infinite Sadness” Smashing Pumpkins.

Nowa płyta została wyprodukowana przez Justina Meldal-Johnsona (Beck, NIN, The Mars Volta) i zmiksowana przez Tony’ego Hoffera (Air, Kooks). Album promuje singel „Midnight City”, który do 14 sierpnia można ściągnąć za darmo ze strony: www.ilovem83.com/midnightcity

Duet M83 zadebiutował w 2001 albumem „M83”, który jednak przeszedł bez echa na europejskim rynku muzycznym. Kolejny album zatytułowany „Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts” z 2003 roku okazał się wielkim sukcesem. Dzięki temu projekt został zaproszony do zmiksowania albumu grupy Bloc Party „Silent Alarm”. Muzycy miksowali również utwory takich zespołów jak Placebo, Depeche Mode czy Goldfrapp. Ostatnim do tej pory albumem M83 jest „Saturdays = Youth”, nagrany przy współpracy z Kenem Thomasem i Ewanem Pearsonem.

Grupa wystąpiła na gdyńskim festiwalu Open`er 2009. A już 27 listopada tego roku M83 wystąpi w Katowicach w ramach festiwalu Ars Cameralis.

Tagi


Polecane

Share This