Maciej Maleńczuk: „Polska jest rozpolitykowanym krajem”


2014.12.10

opublikował:

Maciej Maleńczuk: „Polska jest rozpolitykowanym krajem”

W tej chwili w Polsce nie ma ucieczki od polityki – stwierdził w rozmowie z Arturem Rawiczem Maciej Maleńczuk. Chińczycy mówią: „Góry są wysokie, a cesarz daleko, a my tutaj myślmy o tym, jak związać koniec z końcem, jak zarobić pieniądze”. W ogóle nie politykują. A w Polsce jak się siądzie do wigilii, to cały czas słychać: „Tusk, Kaczyński, Kaczyński, Tusk” – wylicza artysta.

Polska jest rozpolitykowanym krajem, chyba zresztą zawsze była – zauważa Maciej Maleńczuk. Być może jesteśmy na tyle małym krajem, że wszyscy zaglądamy sobie pod kołderki, a w Chinach „Góry są wysokie, a cesarz daleko”. Bardziej podoba mi się chińska postawa i prawdopodobnie teraz będę wyznawał taką zasadę – deklaruje.

Na „Tęczowej swaście”, nowej płycie Macieja Maleńczuka i Psychodancingu polityki jest dużo, ale artysta deklaruje, że to koniec i że następne wydawnictwo przyniesie całkowitą zmianę kierunku. Artysta planuje nagrać instrumentalny album jazzowy, o czym mówił już w niedawnej rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem i Arturem Rawiczem.

Wkrótce na CGM.pl 1 NA 1: Artur Rawicz vs Maciej Maleńczuk. Tymczasem już dziś proponujemy Wam obejrzenie Programu Muzycznego z udziałem artysty.

Polecane

Share This