Macy Gray, Chambao, Maria Mena I Specjalny Projekt Smolika


2009.05.07

opublikował:

Macy Gray, Chambao, Maria Mena I Specjalny Projekt Smolika

Smooth Festival to projekt niezwykle ambitny i nowoczesny, wykorzystujący wizytówkę Bydgoszczy, jaką niewątpliwie jest Wyspa Młyńska.

Na Wyspie Młyńskiej, odbędzie się kilkugodzinny otwarty koncert, podczas którego wystąpią wielkie światowe gwiazdy: Macy Gray, Chambao, Maria Mena, Lura oraz znakomici artyści polscy. Koncert potrwa do późnych godzin nocnych. Specjalnie na tę okazję Andrzej Smolik opracował unikalny polski projekt muzyczny z udziałem takich artystów jak: Kayah, Dorota Miśkiewicz oraz Mika Urbaniak.

Marek Niedźwiecki o Festiwalu: „Smooth znaczy przyjazny. I tak będzie! Cały świat zakochał się 10 lat temu w Macy Gray, kiedy nam śpiewała do ucha „I Try”. Od wtedy zdobyła nagrody Grammy, wylansowała wiele przebojów, wydała 6 płyt. Najnowsza będzie w tym roku. Pewnie nam sama o tym opowie w Bydgoszczy. Chambao to 100% pozytywnej energii z Hiszpanii. Kto nie pamięta piosenki „Pokito a Poko”? Lura jest następczynią Cesarii Evory. Piękna, młoda, a jak śpiewa? Zjawisko. Maria Mena jest pół Norweżką, pół Nikaraguanką. Kiedy śpiewa „I’m In Love”, to ja sobie dopowiadam, że ja też. W niej tak łatwo się zakochać, proszę mi na razie uwierzyć na słowo. To nasze gwiazdy ze świata. A z kraju? Kayah w znakomitej formie. Tuż przed wydaniem nowej płyty. Dorota Miśkiewicz… „Nucę gwiżdżę sobie” ciesząc się na Jej występ. Mika Urbaniak po Rodzicach (Urszula Dudziak i Michał Urbaniak) odziedziczyła wszystko co najlepsze. Właśnie wydała debiutancki album. Natalia Grosiak z Mikromusic to jeden z najciekawszych głosów na naszym rynku. Cudownie nim czaruje na estradzie. I jeszcze Pola debiut roku? Swój pierwszy album nagrała w Londynie pod opieką między innymi Robina Millara (Sade, Randy Crawford) i właśnie przed festiwalem go wydaje. Cały zestaw muzycznych niespodzianek szykuje dla nas Sam Mistrz – Andrzej Smolik. Trzymam kciuki za występy wszystkich Artystów i cieszę się na spotkanie z Państwem…”

Dla najbardziej wymagających Gości zostanie przygotowana strefa VIP w bezpośredniej bliskości sceny. Zaproszenia do strefy VIP można nabyć poprzez serwis http://www.eventim.pl/. Zakup zaproszenia to gwarancja siedzącego miejsca, doskonałej widoczności podczas koncertów, a także bezpłatnego cateringu. Niewykluczone, że w strefie VIP pojawią się również artyści występujący na scenie.

Dla uczestników festiwalu zaplanowane zostały nie tylko muzyczne atrakcje, ale także wystawa fotografii oraz wystawa malarstwa.

Goście festiwalu będą mieli niecodzienną okazję obejrzenia fotografii wykonanych przez Marka Niedźwieckiego podczas wielu jego podroży po ukochanej Australii. Wystawa nosi tytuł „Australia okiem Niedźwiedzia” i oddaje w jakiejś mierze emocje, zachwyt, a także zwykłą ciekawość tego kraju, jaką Marek nosi w sobie. Marek skromnie określa te fotografie, jako „nic nadzwyczajnego! jako zbiór amatorskich zdjęć z wybranych miejsc Australii!”. Sami będą mogli Państwo to ocenić.  Prace będzie można oglądać w Muzeum Fotografii w Wyższej Szkole Gospodarki.

Równie ciekawą propozycją będzie multimedialna wystawa pt. „Poziomy i głębie czyli co kryją wąsy Marcela Duchampa”, która zostanie przygotowana przez  Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego. Ta wystawa to rodzaj hołdu dla Duchampa, ale ukazuje także schyłek jego epoki. Nastrojowe wnętrze w stylu romańskim zapełnią multimedialne pokazy artystów związanych z Bydgoszczą: Andrzeja Prokopiuka; Dariusza Gackowskiego; Artura Maćkowiaka oraz Grzegorza Pleszyńskiego.

Obie Wystawy będą niebiletowane i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Wyspa Młyńska wraz z kanałami, choć piękna na co dzień, na czas festiwalu wypięknieje jeszcze bardziej, dzięki niepowtarzalnej festiwalowej scenografii. Nagłośnienie i ekrany plazmowe zostaną ustawione na terenie wyspy w taki sposób, aby przybyli Goście mogli uczestniczyć w festiwalu w stopniu najpełniejszym z możliwych, mając jednak na uwadze piękny, ale trudny teren samej Wyspy Młyńskiej.  Pamiętać jedynie należy o potencjalnych kaprysach pogody i zabrać ze sobą „zestaw festiwalowy” – czyli peleryny i kalosze?

Więcej informacji na http://www.smoothfestival.net/

Wstęp wolny (bilety obowiązują jedynie do strefy VIP)

Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, 29 maja.

Polecane

Share This