Macy Gray Główną Gwiazdą Bydgoskiego Festiwalu


2009.04.01

opublikował:

Macy Gray Główną Gwiazdą Bydgoskiego Festiwalu

29 maja na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej oraz w Operze Nova odbędzie się jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku – Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 tworzony przy współudziale Radia Złote Przeboje i władz miasta Bydgoszcz.

Projekt firmuje swoim nazwiskiem prezenter Radia Złote Przeboje Marek Niedźwiecki – jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych, twórca legendarnej listy przebojów, obecnie nadawanej w Radiu Złote Przeboje. Marek Niedźwiecki to człowiek o niezwykłej wiedzy muzycznej, cieszący się olbrzymim autorytetem. Festiwal będzie wizualizacją jego pasji i fascynacji muzycznych dotychczas prezentowanych w formie składanek Smooth Jazz Cafe.

„Smooth Festival to ukoronowanie mojej pracy przy składankach Smooth Jazz Cafe. Cieszę się, że impreza odbędzie się w  Bydgoszczy, bo to bardzo ładne miasto. Chciałbym  aby utwory umieszczane przeze mnie  na tych składankach mogły zabrzmieć „na żywo” w Waszym pięknym mieście.” – Marek Niedźwiecki.

Smooth Festival to projekt niezwykle ambitny i nowoczesny, wykorzystujący wizytówki Bydgoszczy – Wyspę Młyńską i Operę Nova.

Na Wyspie Młyńskiej, gdzie stanie główna scena festiwalu, odbędzie się kilkugodzinny otwarty koncert, podczas którego wystąpią wielkie gwiazdy Macy Gray, Chambao oraz znakomici polscy artyści. Koncert który potrwa do późnych godzin nocnych zwieńczy występ zagranicznego DJ’a.

Koncert galowy – biletowana część festiwalu– odbędzie się w Operze Nova.  Podczas gali swoje największe przeboje zaprezentują międzynarodowe i polskie gwiazdy. Andrzej Smolik pracuje nad specjalnym projektem muzycznym dedykowanym festiwalowi z udziałem takich artystów jak: Kayah, Dorota Miśkiewicz, Mika Urbaniak oraz Andrzej Bachleda. Wyżej wymienieni artyści to nie jedyni, których będzie można usłyszeć podczas festiwalu, pełna lista wykonawców zostanie opublikowana już niebawem.

Uczestnicy otwartego koncertu, zgromadzeni na Wyspie Młyńskiej, będą także mogli obejrzeć koncert galowy na specjalnie w tym celu przygotowanych przez organizatora telebimach. A wszyscy inni, którzy nie będą mogli być gośćmi festiwalu, będą mieli szansę obejrzeć koncert galowy na antenie TVP2.

Dla uczestników festiwalu zaplanowane zostały nie tylko muzyczne atrakcje, ale także wystawy fotografii i malarstwa oraz sztuka teatralna.

Wyspa Młyńska wraz z kanałami, choć piękna na co dzień, na czas festiwalu wypięknieje jeszcze bardziej, dzięki niepowtarzalnej festiwalowej scenografii. Nagłośnienie zostanie ustawione na terenie całej wyspy tak, żeby przybyli uczestnicy mogli słyszeć najwyższej jakości dźwięk, nawet jeśli nie będą bezpośrednio przy scenie. Na terenie wyspy zostaną również umieszczone ekrany, na których będą wyświetlane animowane ilustracje do muzyki oraz transmitowana będzie gala z Opery.

Partnerami strategicznymi Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 są: Miasto Bydgoszcz oraz Radio Złote Przeboje. Oba te podmioty serdecznie zapraszają na festiwal:

„Bydgoszcz to miasto muzyki, ekspresji, pozytywnej energii. Warto zobaczyć Bydgoszcz – by ją pokochać i nie zapomnieć… . Zapraszam na piękny Festival – Smooth Festival pełen gwiazd, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Spotkajmy się w naszym mieście, bo tu spełniają się marzenia” – zachęca Prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz.

„Smooth Festival będzie wielkim wydarzeniem na antenie Radia Złote Przeboje. Na czas festiwalu powstanie specjalne studio festiwalowe, dzięki któremu na bieżąco będzie można śledzić niemal w całej Polsce to, co będzie się działo w Bydgoszczy. W sobotę 30 maja Marek Niedźwiecki poprowadzi z Bydgoszczy audycję „Złote, słodsze i najsłodsze”, której specjalnymi gośćmi będą artyści występujący na festiwalu.

Radio Złote Przeboje to prężnie rozwijająca się marka, która odważnie wchodzi w nowe obszary działań”, Smooth Festival jest jednym z takich przedsięwzięć, które dają możliwość bycia blisko słuchacza i pozytywnego oddziaływania na jego emocje” – mówi Adam Fijałkowski, dyrektor programowy Grupy Radiowej Agory.

Polecane

Share This