Madchild, Snak The Ripper, KęKę – nowi wykonawcy na Hip Hop Kempie


2014.05.25

opublikował:

Madchild, Snak The Ripper, KęKę – nowi wykonawcy na Hip Hop Kempie

W dzisiejszej odsłonie do line-upu wielkiego święta czarnych brzmień dołączyła aż czwórka mocnych graczy! Wśród nich znalazł się istny hardcore`owiec, sceniczna bestia, członek Swollen Members – Madchild (na zdjęciu). Obok niego raper, który został zaproszony do wspólnego występu przez grupę Onyx. W Hradcu pojawi się Snak The Ripper i na kempowej scenie zobaczymy go nie tylko jako specjalnego gościa nowojorczyków. Polski akcent w dzisiejszej odsłonie to KęKę – nasz przedstawiciel powróci na kempowe deski i pokaże na co go stać w solowym występie. Z kolei gospodarzy reprezentować będzie raper Marpo z ekipą Trouble Gang.

Madchild to autor ponad 20 różnego rodzaju płyt – solowych, razem ze swoją ekipą Swollen Members, której członkiem jest od ྜ, jak i z innymi artystami. To właśnie na płytach grupy jego talent rozwijał się w największym stopniu. Debiutancki album Swollen Members ukazał się w 1999 roku, a na Balance gościnnie udzielili się między innymi Evidence i Alchemist. Do dziś wypuszcza niesamowite sztosy i choć na karku ma już blisko cztery dychy, dalej zwany jest „koncertową bestią”, o czym przekonamy się wszyscy w sierpniu w Festivalparku.

{sklep-cgm}

Snak the Ripper to raper charyzmatyczny i jednocześnie mocno stąpający po ziemi. Pomimo wielu przejść nie poddawał się i pokazał światu na co go stać. Wypuszczając swój pierwszy krążek pt. The Ripper stał się rozpoznawalny na kanadyjskiej scenie hip-hopowej. Kolejne krążki to kolejne sukcesy na większą skalę. W Festivalparku zagra swój solowy koncert, ale wystąpi też na głównej scenie wspierając Onyxów choćby w takim numerze jak Vandalize Shit.

KęKę – jeden z najbardziej charyzmatycznych i charakterystycznych raperów ostatnich lat w Polsce. Bezkompromisowy tekściarz i patriota pełną gębą. Często podkreśla w kawałkach oraz wywiadach swoje przywiązanie zarówno do małej i dużej ojczyzny, czyli Radomia i Polski. Mówią na niego „radomski typ zwyczajny”, lecz tak na prawdę jest bardzo utalentowanym raperem z ogromnym potencjałem. Jego kariera nabrała tempa, kiedy w 2012 roku został jednym z Młodych Wilków Popkillera. Następnym etapem było wstąpienie do Prosto Label i wydanie pierwszej legalnej płyty pt. „Takie rzeczy”.

Do tej pory w line-upie Hip Hop Kemp ogłoszeni zostali tacy gracze, jak: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), KRS-One (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Dillon Cooper (USA),  Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes i Sztigar Bonko.

Hip Hop Kemp

21-23 sierpnia 2014

Festivalpark, Hradec Králové, Czechy

www.hiphopkemp.pl

Polecane

Share This