Made In Poland nokautuje (video)


2010.06.03

opublikował:

Made In Poland nokautuje (video)

Dziś w sieci znalazł się klip tytułowego numeru z „Future Time”. Zdjęcia do klipu powstały – w co może trudno uwierzyć – podczas jednej z prób zespołu.


Made In Poland to legenda polskiej sceny zimnofalowej. Debiutowali w Jarocinie w 1984 roku i natychmiast zebrali entuzjastyczne opinie. Formacja wielokrotnie powracała na scenę w różnych składach personalnych (za mikrofonem testowano m.in. Jolantę Annę Pulchną i Roberta Gawlińskiego z ówczesnej formacji Madame). MIP dzieliło scenę z takimi potęgami jak The Stranglers czy Alien Sex Fiend. Jesienią 2010 będzie można ich zobaczyć przed Killing Jocke – jednej z formacji, która wywarła olbrzymi wpływ na twórczość Made In Poland.

W 2006 roku Piotr Pawłowski i Artur Hajdasz (na zdjęciu – przez lata kojarzony z Homo Twist czy Apteką) reaktywowali zespół na Festiwal w Jarocinie (bez Rozziego i Córy w składzie, za to Hajdaszem jako wokalistą). Rok później, 1 września 2007 roku zagrali koncert na Festiwalu „Muzyka z oblężonego miasta” w Lubinie, na którym zadebiutował nowy gitarzysta Sławomir „Dżabi” Leniart (muzyk także Agressivy 69). Po ponad 20 latach ukazał się archiwalny album koncertowy Martwy kabaret, pokazujący czasy największej świetności zespołu w latach 80. Z „Martwym Kabaretem” grupa miała wejść do studia w 1986 roku, jednak ówczesna cenzura odrzuciła większość tekstów utworów, skutecznie skutecznie torpedując realizację płyty.

W lipcu 2008 Made in Poland wystąpił na Castle Party w Bolkowie, a w lutym i marcu 2008 nagrał premierowy materiał w studio Elektra w Warszawie z realizatorem Adamem Toczko. Efektem tych sesji jest ostatnia płyta MIP „Future Time”, która ujrzała światło dzienne w 2009 roku.

Artur Hajdasz po półrocznym pobycie w Kanadzie w rozmowie z CGM.pl przyznał się, że wrócił do kraju z materiałem na kolejną płytę. Ta wiadomość powinna zelektryzować wszystkich miłośników nowoczesnej zimnej fali…

Obecny skład MIP:

Piotr Pawłowski – gitara basowa

Artur Hajdasz – śpiew, gitara, melodika

Sławomir Leniart – gitara

Filip Danielak – perkusja

cgm on Facebook

Polecane

Share This