Mademoiselle Karen z solową płytą


2010.01.22

opublikował:

Mademoiselle Karen z solową płytą

„Attention” taki tytuł nosić będzie album Mademoiselle Karen. Znajdą się na nim stylowe francuskie piosenki ubrane w formułę jazzu, kabaretu, muzyki filmowej, eleganckiego pop czy nawet hip hopu. Energia i rytmiczna zmysłowość  spotykają się tu z liryzmem i zdumiewającym pięknem melodii, zaśpiewanych ciepłym, kobiecym głosem Karen.

Karen Duelund Mortensen – duńska multiinstrumentalistka i wokalistka. Otwarta na świat, eksperymentująca i lubiąca wyzwania. Wychowanka Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. To właśnie tam, podczas studiów poznała Czesława Mozila. Przyjaźń ta zaowocowała współpracą przy projektach „Czesław Śpiewa” i „Tesco Volue”. W trakcie wspólnych tras koncertowych powstała idea solowego projektu wokalistki – Mademoiselle Karen.

Album „Attention” inspirowany jest energią przyjaciół, zmieniającą się przestrzenią, brzmieniem języka duńskiego i polskiego. Na płycie usłyszymy charyzmatyczny głos Karen otoczony ciekawymi dźwiękami. Francuskie, angielskie i polskie słowa piosenek opowiadają o miłości i codziennym życiu.

Płyta „Attention” trafi do sklepów 22 lutego dzięki firmie Mystic Production.

Singlem promującym album jest kompozycja „Regarde Moi”.

Attention… czerwony welur pokrywający teatralne siedzenia… sunięcie Vespą… brak pośpiechu… a na deser Crem Brulee. Panie i panowie – MADEMOISELLE KAREN!

www.myspace.com/mademoisellekaren

Karen koncertuje w towarzystwie przyjaciół:

Martin Bennebo Pedersen – akordeon, pianino, vocal

Hans Find Moller – gitara, kontarabas, vocal

Troels Drasbech – perkusja

Jacob Munck Mortensen – tuba tenorowa, vocal

Polecane

Share This