Madonna bezlitośnie karci DaBaby: „Komentarze na temat cip*k pań, które mają pachnieć jak woda, zachęcają do większej dyskryminacji kobiet”


2021.08.02

opublikował:

Madonna bezlitośnie karci DaBaby: „Komentarze na temat cip*k pań, które mają pachnieć jak woda, zachęcają do większej dyskryminacji kobiet”

fot. kadr z wideo

Przypomnijmy, ze kilka dni temu DaBaby podczas występu na Rolling Loud w Miami pozwolił sobie na kilka nieprzyzwoitych komentarzy. Podczas jednej z przerw między numerami DaBaby krzyczał do tłumu:

– Jeśli okazało się dziś, że nie masz HIV lub AIDS zapal latarkę w swoim telefonie. Dziewczyny, jeśli wasze ci*ki pachną wodą, zapalcie latarkę w swoim telefonie. Panowie, jeśli nie ssiecie kuta*ów na parkingu, zapalcie latarkę w swoim telefonie.

Jako jedna z pierwszych, rapera skrytykowała Dua Lipa, która ma na koncie współpracę z raperem:

– Naprawdę nie rozpoznaję w nim osoby, z którą miałam okazję współpracować. Wiem, że moi fani wiedzą, gdzie leży moje serce i że stoję w 100 procentach ze społecznością LGTBQ. Musimy zjednoczyć się, aby walczyć z piętnem i ignorancją wokół HIV/AIDS – napisała wokalistka.

Tuż przed tym jak DaBaby został skrytykowany przez Lipę, jego zachowanie skomentowała brytyjska organizacja charytatywna zajmująca się HIV i AIDS Terrence Higgins Trust. Przedstawiciele (THT) stwierdzili, że raper utrwala stygmatyzację i dyskryminację związaną z HIV i rozpowszechnia dezinformację na temat tej choroby.

DaBaby postanowił bronić swojego zachowania w serii 19 stories zamieszczonych na Instagramie.

– To co robię na żywo, jest dla publiczności podczas występu. Ktoś kto leży w łóżku z telefonem i obejrzy 5-6 sekundowy film, nie może tego zrozumieć poprawnie – mówił raper.

– Tym, którzy nie byli na koncercie proponuję się kur*a zamknąć – stwierdził DaBaby.

Głos w sprawie postanowiła zabrać Madonna, która wystosowała do DaBaby długiego posta na swoim Instagramie. Zamieściła także fragment występu z Rolling Loud, w którym DaBaby wypowiada obraźliwe słowa

– Wiadomość dla DaBaby. Jeśli masz zamiar wygłaszać nienawistne uwagi w kierunku społeczności LGBTQ+ na temat HIV/AIDS, to poznaj kilka faktów:

Po dziesięcioleciach trudnych badań naukowych — obecnie dostępne są leki ratujące życie dzieci urodzonych z HIV, dla osób, które zarażają się wirusem HIV poprzez transfuzję krwi, brudne igły lub wymianę płynów ustrojowych. Te nowe leki ARV mogą utrzymać osobę z AIDS przy życiu aż do jego końca!!! AIDS nie jest przekazywane przez stanie obok kogoś w tłumie.

Chcę zapalić latarkę w mojej komórce i modlić się o twoją ignorancję. Nikt już nie umiera na AIDS w ciągu 2 lub 3 tygodni. Dzięki Bogu.

A twoje seksistowskie uwagi na temat Pań, których cipki muszą pachnieć jak woda, tylko zachęcają do większej dyskryminacji kobiet, które codziennie walczą z uciskiem życia pod przymusem Male Gaze.

Ludzie tacy jak ty są powodem, dla którego wciąż żyjemy w świecie pełnym strachu. Wszystkie istoty ludzkie powinny być traktowane z godnością i szacunkiem, niezależnie od rasy, płci, preferencji seksualnych czy przekonań religijnych. AMEN.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Polecane

Share This