Madonna jutro – szczegóły dziś


2009.08.14

opublikował:

Madonna jutro – szczegóły dziś

Już jutro jeden z najważniejszym koncertów tego sezonu. Madonna wystąpi na bemowskim lotnisku. Prace nad produkcją koncertu trwają od dawna. Od tygodnia budowana jest monstrualna scena o wymiarach 80x25x26 metrów. Składać się będzie z 21 tysięcy elementów. Jej waga szacowana jest na 315 ton. Całość przyjechała do Warszawy w 200 tirach. Ważnym elementem będzie długi wybieg „w publikę”.

Organizatorzy spodziewają się 75 tysięcy widzów. Jednak najtańsze bilety są jeszcze dostępne. Służby miejskie mówią o 100 tysiącach gości (w tym kilkunastu tysiącach z zagranicy). Dla ruchu będzie zamknięta ul. Powstańców Śląskich oraz ul. Piastów Śląskich (na odcinku od Powstańców Śląskich do Wrocławskiej). Korki murowane. W 1996 roku w tym samym miejscu na koncert Michaela Jacksona stawiło się 120 tysięcy widzów.

Warszawski ZTM szykuje się wzmożony ruch. Metro będzie jeździć do 5 rano. Najpierw co 5, a później co 15 minut. Pojawią się też specjalne linie tramwajowe (np.: 924, 909 i 928). Szczegóły znajdziecie tuaj.

O porządek i bezpieczeństwo widzów na terenie koncertu ma dbać 1167 ochroniarzy. Jedna piąta z nich ma bezpośrednio odpowiadać za bezpieczeństwo, pozostali mają pełnić funkcje informacyjne (kierowanie widzów do właściwych sektorów). Na lotnisku będzie też 10 karetek i pięć patroli medycznych. – Nie ma specjalnych miejsc przygotowanych w szpitalach, jednak w dniu koncertu trzy szpitale będą pełnić ostry dyżur – informuje Mirosław Szymanek ze stołecznego urzędu miasta.

Bezpośrednio wokół lotniska porządku ma strzec 50 Strażników Miejskich (kolejnych 150 ma czekać w odwodzie). Policja potwierdza informacje o skierowaniu do zabezpieczenia imprezy kilkuset policjantów, przede wszystkim z prewencji i z drogówki.

Organizatorzy zapewniają, że nie powtórzy się sytuacja sprzed 13 lat, kiedy to na koncert Jacko nielegalnie dostało się około 1000 osób forsując płot.

Najważniejszą postacią na bemowskim lotnisku będzie oczywiście Madonna. Piosenkarka w niedzielę obchodzić będzie swoje 51. urodziny. Z tej okazji polscy fani mają zgotować jej niespodziankę. Wycięte z białego papieru serca mają falować wokół sceny w trakcie piosenki „You Must Love Me”. To właśnie przed tą piosenką fani zaśpiewają gwieździe Happy Birthday i polskie Sto Lat oraz podniosą 5-metrowy transparent z życzeniami. To jedyny moment koncertu, w którym Madonna rozmawia dłużej z publicznością. O akcji „You Must Love Her” został już poinformowany management Madonny. Jeszcze nikt wcześniej nie sprawił Madonnie takiej niespodzianki. Jeśli plan się powiedzie, polscy fani będą słynąć na całym świecie ze swoich spektakularnych „akcji”. Wolałbym by takie właśnie informacje obiegały świat przy okazji wielkich koncertów nad Wisłą (flaga na U2), a nie te o żenujących protestach i skandalach. A tych niestety pewnie nie zabraknie…

W kategoriach ciekawostki potraktować można pojawienie się megabaneru „z Madonnami” na warszawskim Moście Gdańskim. Wielki wizerunek Madonny z twarzą Madonny (piosenkarki) zawisł wczoraj około godziny 5.00 rano i wisiał tak w asyście lekko zdziwionej Straży Miejskiej aż do godziny 10.00, kiedy to źle przymocowany osunął się do Wisły.


Za wygraną nie daje Marian Brudziński, radny województwa mazowieckiego i lider komitetu „Pro Polonia”. To również jego przysłowiowe 5 minut. Na konferencji prasowej obwieścił o złożeniu zawiadomień do Państwowej Inspekcji Pracy (by sprawdzono, czy wszystkie osoby pracujące przy koncercie Madonny w Polsce mają pozwolenie na pracę u nas i czy robią to legalnie), do Sanepidu (bo obawia się, że obsługa koncertu może przywlec do Polski groźne choroby zakaźne, przede wszystkim HIV i A/H1N1) oraz do… CBA (czy aby przypadkiem organizacja tego koncertu nie narusza uczuć religijnych). Ten ostatni wniosek zaintrygował mnie najbardziej. Będę z zapartym tchem śledził działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.

Prawdopodobnie możemy spodziewać się również protestów bezpośrednio przed samym koncertem, wokół terenu lotniska. Brudziński zapowiada rozstawienie wokół ogrodzenia kilkudziesięcioosobowych grup, które śpiewając pieśni patriotyczne i religijne mają zagłuszać show.

Na pocieszenie pozostaje nam informacja o mieszkańcach Rumina, małej wsi pod Koninem. Na wszystkie sposoby chcą zachęcić gwiazdę, która przyjedzie do Polski – by przyjęła honorowe obywatelstwo ich sołectwa.

Zorganizowali happening na ziemi, którą chcą przekazać piosenkarce. Mamy nadzieje, że nasze marzenia się spełnią – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Mariusz Ciszak.

Na Madonnę czeka w Ruminie jeden ar ziemi z tabliczką – „Take it”. W sobotę mieszkańcy wsi będą śpiewać przeboje gwiazdy. Zorganizują także konkurs na sobowtóra piosenkarki :).

A my już dziś życzymy fanom doskonałej zabawy na jutrzejszym koncercie, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Polecane

Share This