Madonna tłumaczy się z „hołdu” dla Arethy Franklin

Artystka padła ofiarą nieporozumienia.


2018.08.22

opublikował:

Madonna tłumaczy się z „hołdu” dla Arethy Franklin

foto: mat. pras.

Madonnie porządnie oberwało się za przemówienie, które wygłosiła podczas gali MTV Video Music Awards. Artystce zarzucono, że podczas poniedziałkowego występu w Radio City Music Hall w Nowym Jorku zamiast uczcić pamięć zmarłej przed kilkoma dniami Arethy Franklin, skupiła się na sobie (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

W piątek producent wykonawczy gali MTV Video Music Awards Jesse Ignjatovic mówił o planach upamiętnienia Arethy Franklin. Ignjatovic nie chciał jednak zdradzać żadnych szczegółów. Po tej zapowiedzi widzowie nastawiali się na wyjątkową formułę upamiętnienia artystki i przemówienie Madonny musiało ich rozczarować. Okazuje się jednak, że… Madonna wcale nie nastawiała się na uczczenie pamięci Arethy Franklin. Artystka wyjaśniła na Instagramie, że dostała od organizatorów inne zadanie.

„Nie miałam zamiaru składać jej hołdu”

Poproszono mnie o wręczenie nagrody za Najlepszy teledysk roku. Potem poprosili mnie, bym opowiedziała jakieś anegdoty o Arecie Franklin. Podzieliłam się częścią mojej podróży i podziękowałam Arecie, że zainspirowała mnie po drodze. Nie miałam zamiaru składać jej hołdu. To byłoby niemożliwe w trakcie dwuminutowego przemówienia i w świetle gali wręczenia nagród. Nigdy nie zdołałabym oddać jej w tych warunkach należytej czci. Niestety, większość ludzi koncentruje uwagę na krótko i łatwo osądza. Kocham Arethę. S.Z.A.C.U.N.E.K. – napisała na Instagramie Madonna.

Im with the Winner!! The beautiful @camila_cabello ! So proud of her! 🌈💕🎉. And just to clarify: I was asked to present video of the year by MTV! And then they asked me to share any anecdotes I had in my career connected to Aretha Franklin! I shared a part of my journey and thanked Aretha for inspiring me along the way. I did not intend to do a tribute to her! That would be impossible in 2 minutes with all the noise and tinsel of an award show. I could never do her justice in this context or environment. Unfortunately most people have short attention spans, and are so quick to judge. I love Aretha! R.E.S.P.E.C.T. 🙏🏼. I Love Camilla! Congrats! I LOVE my dress! AND. I love-L O V E!! ♥ and there is nothing anyone can say or do that will change that. #vmas #postivevibes

Post udostępniony przez Madonna (@madonna)

Polecane