Maginificient Muttley wygrali na Jarocinie


2011.07.18

opublikował:

Maginificient Muttley wygrali na Jarocinie

Nieodłączną częścią legendarnego polskiego Festiwalu Jarocin jest Konkurs Młodych Kapel, który od dwóch lat rozgrywa się na scenie Red Bull Tourbus. Podczas piątkowych i sobotnich koncertów na mobilnej scenie, stanowiącej dach autobusu, zaprezentowało się 6 zespołów wyłonionych uprzednio w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Zwycięzcą przeglądu został zespół Magnificient Muttley, a laureatem publiczności – Noko. Oba zespoły ostatniego dnia zaprezentowały się na scenie głównej Festiwalu Jarocin!

„To, że wygraliśmy w konkursie jest dla nas olbrzymim zaskoczeniem. Dzisiejszy koncert był naszym pierwszym zagranym poza Warszawą. Brak nam słów by opisać naszą radość, to z pewnością jeden z najlepszych dni w naszym życiu! Dziękujemy bardzo! ” komentowali członkowie Magnificient Muttley, którzy zostali uznani za najlepszy konkursowy zespół na tegorocznym Festiwalu Jarocin. Reprezentanci Warszawy zdobyli największe uznanie jury, które jednomyślnie dokonało wyboru. Na szczególne wyróżnienie składu sędziowskiego zasłużył również zespół Dead on Time ze Szczecina.

W szranki o występ na głównej scenie Festiwalu Jarocin stanęli: The Ploy, Noko, Uniqplan, Dead on Time, Futuristen oraz Magnificent Muttley.

„Bardzo podniesiony i wyrównany poziom prezentowany przez 6 finałowych kapel, utrudnia nam wybór tej jedynej, która zaprezentuje się podczas niedzielnego koncertu na głównej scenie. Cieszy jednak fakt, że wraz z wysokim poziomem muzycznym idzie w parze duże zróżnicowanie stylów, jakie reprezentowały zespoły grające na autobusie” komentował piątkowe występy Marek Ślęk, jeden z członków festiwalowego jury.

W ramach konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych również publiczność wybierała swojego laureata. Po koncercie każdej z kapel odbywał się pomiar owacji decybelomierzem. Spośród szóstki to zespół Noko uzyskał największy alplauz słuchaczy, dzięki czemu również mógł zaprezentować się publiczności jarocińskiej podczas niedzielnego występu na scenie głównej!

„Dziękujemy Wam bardzo i cieszymy się, że będziemy mogli zagrać na główniej scenie festiwalu” komentowali werdykt słuchaczy członkowie Noko.

Magnificient Muttley to również zespół, który otrzymał nagrodę Instytutu Adama Mickiewicza. 5 000 złotych, to wygrana pieniężna dla zespołu, który wg Instytutu ma szansę przebić się na międzynarodowej scenie muzycznej.

Polecane

Share This