Małach: „Bywało, że portfel nie był potrzebny, bo taka piszczała bida”

Raper o hejcie, biznesie muzycznym i używkach.


2021.05.20

opublikował:

Małach: „Bywało, że portfel nie był potrzebny, bo taka piszczała bida”

fot. kadr z wideo

Małach szykuje drugi album pod skrzydłami Sony. Po dobrze przyjętym kawałku „Obdrapany marmur” z gościnnym udziałem Kukona czas na kolejny singiel promujący nadchodzący album „BYQ”. Następca ubiegłorocznego „Bartka” trafi na rynek 3 września, ale już teraz można go zamówić w przedsprzedaży.

W kawałku „Zahartowany” raper nawija o trudnościach, z jakimi się zmagał – o ciężkiej sytuacji finansowej, używkach, hejcie, a także meandrach muzycznego biznesu. Singiel o północy trafił do serwisów streamingowych, na YouTube możecie zobaczyć także towarzyszący mu klip.

Sprawdź także: Szpaku: „Odpal idoli, co grzeją g**no setny raz, by nie narażać pozycji i doić łatwy hajs”

“BYQ” to trzeci solowy album warszawskiego rapera. Podczas gdy na poprzedniej płycie można było usłyszeć rozliczenie Bartka z przeszłością, na nowym krążku artysta wraca całkowicie „odrodzony”. Wróciła charyzma, z której Małach znany był przy realizacji poprzednich solowych albumów, jak i materiałów nagranych wspólnie z Rufuzem, a która odrobinę przygasła na poprzedniej płycie przez problemy osobiste rapera. Nowe kawałki mają dużo więcej „pazura”, przez co płyta jest zdecydowanie mocniejsza zarówno pod względem lirycznym, jak i muzycznym.

Małach z jeszcze większą pewnością siebie pokazuje, że twardo stąpa po ziemi, a w raz z upływem lat i dzięki zerwaniu ze złymi nawykami, jego charakter i nieustępliwość w działaniu nabierają jeszcze większego rozmachu. Na płycie znajdziemy cały przekrój szlifowanego przez lata warsztatu rapera, od agresywnych zwrotek po przyjemne dla ucha refreny. Nie zabrakło emocji oraz tekstów odzwierciedlających rzeczywistość, do czego Małach zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy.

Połowa albumu „BYQ” została wyprodukowana przez Małacha, dodatkowo muzycznie wspierają go: PSR, Chris Carson, 2check oraz Darkvibes Studio.

Na płycie nie zabraknie zaskakujących gości, których poznamy wkrótce.

Polecane

Share This