Malcolm Young nie żyje


2017.11.18

opublikował:

Malcolm Young nie żyje

foto: mat. pras.

W wieku 64 zmarł Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC. O śmierci artysty dowiedzieliśmy się z oficjalnej strony i profili w mediach społecznościowych. – Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Malcolma Younga, ukochanego męża, ojca, dziadka i brata. Od kilku lat Malcolm cierpiał na demencję i zmarł w spokoju otoczony rodziną – czytamy na fanpage’u AC/DC. W 2014 Malcolm miał wylew, po którym nie wrócił już do pełnej sprawności.

Malcolm założył AC/DC w 1973 wspólnie z bratem Angusem, wokalistą Dave’em Evansem, basistą Larrym Van Kriedtem i Colinem Burgessem. Muzyk był współautorem prawie całego repertuaru grupy. Problemy zdrowotne uniemożliwiły Malcolmowi prace nad ostatnim jak dotąd krążkiem zespołu zatytułowanym „Rock Or Bust”. Muzyk pożegnał się z zespołem w 2014 roku, a jego miejsce zajął bratanek Stevie.

Od początku wiedział, co chce osiągnąć wraz ze swoim młodszym bratem by znaleźć się na światowej scenie dając z siebie wszystko podczas każdego pojedynczego koncertu. Nie było rzeczy, której nie zrobiłby dla swoich fanów – tak Malcolma w oficjalnym oświadczeniu wspomina zespół. Rodzina muzyka prosi, by nie nadsyłać kwiatów, a zamiast tego złożyć datek na rzecz Armii Zbawienia.

Polecane

Share This