Malik Montana po raz pierwszy mówi czym będzie federacja High League


2021.03.16

opublikował:

Malik Montana po raz pierwszy mówi czym będzie federacja High League

Do tej potry nie było do końca wiadomo czym będzie High League założone przez Malika Montanę. Były oczywiście domysły, że raper postanowił założyć federację MMA freak fightów, która mogłaby być konkurencją dla FAME MMA. Dziś na swoim story Malik wyjaśnił, że High League to federacja freak fightów założona przez jego samego. Raper podkreślił ten fakt i przyznał, że postanowił założyć federację, bo wszystkie propozycje walk jakie dostawał, były tak żenujące finansowo, że widział, iż nigdy ich nie przyjmie.

– Pomysł narodził się z tego, że dostawałem propozycje walk. Propozycje te były za pieniądze, które w moim odczuciu są zwykłymi ochłapami. Idąc tym tokiem myślenia, że żadną z tych federacji nie było na mnie stać, pomyślałem sobie, że założę własną.

Moja federacja w estetyce wizualnej i wydźwięku nie będzie się kojarzyła z jakąś wschodnioeuropejską patologią. Chciałbym przede wszystkim, żeby to wszystko trzymało poziom. Aby ten poziom na trochę innym pozimie dostarczał wam rozrywkę i wszystko się trzymało w takiej estetyce, w jakiej mnie znacie – powiedział Malik zachęcając do obserwowania @highleague_official na Instagramie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Malik Montana o okolicznościach nagrania kawałka z Tovaritchem: „Było kilka koleżanek, koleżanki koleżanek i same mordy”

Malik Montana z własną federacją. Wiemy kogo przejął z FAME MMA

Tuż przed FAME MMA 9 Malik Montana opublikował w mediach społecznościowych grafikę będącą sygnałem do startu nowej federacji MMA o nazwie Hype. Problem w tym, że identycznie nazwano nowy projekt Fame MMA, który ma być dla mniejszych influencerów szansą na wkroczenie do świata największej federacji freak fightów w Polsce. Wojtek Gola przyznał wtedy w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim, że nie jest zachwycony sposobem, w jaki Malik promuje swój nowy projekt.

Kumplowaliśmy się z Malikiem – przyznaje Gola. – Powiem tak – prywatnie bardzo lubię Malika, to jest mój kumpel. Miałem z nim rozmowę, taką szczerą. Malik powiedział mi, że będzie robił galę, że dostał taką propozycję, ale jest tutaj też kilka takich zagrań… Ja mówiłem Malikowi, że to jest biznes. Mówię mu: „Malik, ja cię lubię, lubimy się, stary, ale gdzieś tam na płaszczyźnie biznesowej, to się”… Ja ogólnie taki nie jestem, żeby psuć relacje przez biznes, ale niestety one mogą lekko ucierpieć. Mam nadzieję, że nie, jednak to wchodzenie sobie… My z innymi federacjami żyjemy w zgodzie, mamy gdzieś dogadywane terminy, a tutaj start promocji miał być w dniu naszej konferencji, start promocji gali dzień przed galą… 5 marca, tam strona wisiała. To są takie zagrywki… – urywa szef Fame MMA.

– Dzwoniłem do naszych zawodników – dodaje po chwili. – Próby podbierania zawodników, takie rzeczy… no… wiesz, jest nas czterech i reakcja była taka, że to nie jest do końca zdrowa konkurencja – mówi.

 

 

Po kilku dniach okazało się, że Malik postanowił zmienić nazwę swojej federacji i teraz nazywa się ona High League. Co jednak ciekawe, raper skorzystał z faktu, że Pan Pawłowski, którzy był jedną z pierwszych twarzy FAME MMA nie dogadał się z włodarzami federacji. Teraz Pawłowski, który znany był z prowadzenia konferencji FAME, pracował będzie dla Malika. Wystąpił właśnie w pierwszym spocie High League.

O powodach rozstania z FAME MMA, Pawłowski opowiedział w poniższym wywiadzie.

Polecane

Share This