Małolat odpowiada Sidneyowi Polakowi

Małolat zapewnia, że plan wydania wspólnej płyty z Pezetem pojawił się przynajmniej sześć lat temu.


2013.04.20

opublikował:

Małolat odpowiada Sidneyowi Polakowi

Gdy pod koniec ubiegłego roku Sidney Polak w dość bezpośredni sposób ujawnił szczegóły współpracy z Pezetem przy okazji płyty „Radio Pezet”, w pewnym momencie padła sugestia, że opóźnienia związane z premierą tego krążka wynikały z innych zobowiązań warszawskiego rapera. Otóż Pezet ponoć postanowił wspomóc swojego brata Małolata, który wówczas znajdował się w trudnej sytuacji materialnej, i zgodził się na nagranie z nim wspólnej płyty. W ten sposób powstał album „Dziś w moim mieście”.

{reklama-hh}

Do całej sprawy odniósł się właśnie Małolat. Raper zapewnił w jednym z ostatnich wywiadów, że pomysł stworzenia wspólnego krążka z Pezetem zrodził się na długo przed rozmowami na temat „Radia Pezet”. Pierwsze przymiarki do „Dziś w moim mieście” pojawiły się już w 2001 roku, ale ostatecznie dopiero w 2007 roku rozmowa nabrała konkretnych kształtów.

– Pierwsze kawałki na płytę (…) powstały pod koniec 2007 roku i z tego co pamiętam, co najmniej cztery kawałki powstały, zanim Paweł [Pezet] zaczął rozmawiać o „Radiu Pezet” – powiedział Małolat w wywiadzie dla programu „Mixtape”. – Po prostu miałem ochotę zrobić tę płytę. To, w jakiej byłem sytuacji finansowej, to jest moja prywatna sprawa. (…) Nie zrobiłem jej dla pieniędzy, nawet się nie spodziewałem, że ona będzie miała taki odbiór. (…) Ja nie nagrałem płyty z Pezetem dlatego, że on jest popularny, tylko dlatego, że go szanuję.


Polecane