„Małpa nie poszedł w ilość tylko w jakość”

Kilka słów o nowym singlu Małpy od ekipy CGM Rap Podcastu.


2019.01.26

opublikował:

„Małpa nie poszedł w ilość tylko w jakość”

fot. Sylwia Szyplik

22 lutego do sprzedaży trafi nowy album Małpy zatytułowany „BLUR”. W CGM Rap Podcaście Numer Raz, Wujek Samo Zło, Marcin Flint i Proceente poruszyli temat ostatniego singla artysty – „Nie wiem, co będzie jutro” z gościnnym udziałem Sariusa.

To nie jest uduchowiony numer. On jest o chlaniu i szybkich związkach. Ale to jest cały Małpa, który jest w stanie sprzedać w refrenie taką myśl: „Raz ogranicza mnie to, czego nie wiem, raz pcha do przodu to, że niczego nie jestem pewien”. To jest tak błyskotliwa zbitka! Idealna na tatuaż – mówi Marcin Flint, mimo wszystko przyznając, że początkowo nie był przekonany do nowego singla torunianina. – Małpa brzmiał, jakby długo nie rapował. Ten flow jest taki zastany, niewyrobiony, wyliczankowo-deklamacyjny. Ale jest w tym siła, jest to świadomy styl – komentuje.

Proceente odnosi się do faktu, iż torunianin nie nagrywa zbyt dużo i często. – Małpa nie poszedł ilość tylko w jakość – zauważa.

Ten bit!

Mówiąc o „Nie wiem, co będzie jutro”, nie sposób pominąć kwestii bitu autorstwa Magiery. Wrocławianin kolejny raz w ostatnich miesiącach udowadnia, że jest w ścisłej czołówce najlepszych producentów w Polsce. – Magiera jest bardzo różnorodny w swojej muzyce. To nie jest tak, że różni raperzy biorą na warsztat ten sam bit, tylko każdy dostaje zupełnie inny temat muzyczny – chwali Magierę Proceente.

„BLUR” jest już dostępny w przedsprzedaży na Proximite.pl. Na płycie znajdzie się czworo gości – oprócz Sariusa, którego usłyszeliśmy w pierwszym singlu będą to Miodu z Jamala oraz dwie osoby, których Małpa póki co nie ujawnia.

Polecane