Manager Dawida Podsiadło szefem polskiego oddziału Sony Music Entertainment

Nowy prezes będzie nadzorował pracę wytwórni w całej Europie Wschodniej.


2019.10.15

opublikował:

Manager Dawida Podsiadło szefem polskiego oddziału Sony Music Entertainment

fot. mat. pras.

Firma Sony Music Entertainment (SME) powołała Macieja Wocia na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Sony Music Entertainment Poland & Eastern Europe. Woć, obejmując stanowisko w Warszawie, będzie raportował do Daniela Lieberberga, który pełni funkcję President Sony Music Entertainment Continental Europe and Africa.

Maciej Woć będzie nadzorował wszystkie działania biznesowe w Polsce i Europie Wschodniej tj. na terytorium Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji i Bałkanów Zachodnich, koncentrując się na kreatywnym i cyfrowym rozwoju firmy.

Swoją nową funkcję obejmuje 15 października b.r., a wkrótce potem biuro Sony Music Poland zmieni siedzibę, przenosząc się do jednej z najnowszych i najbardziej pożądanych, biurowych lokalizacji Warszawy, Elektrowni Powiśle.

Daniel Lieberberg tak mówi o tej współpracy: „Maciej jest fantastycznym managerem, który udowodnił, że świetnie rozumie wyzwania dzisiejszego, szybko zmieniającego się rynku. Jest kreatywny, ma kompetencje A&R, intuicję biznesową oraz doskonałe rozumienie rynku cyfrowego, które na pewno pomogą w rozwoju Sony Music. Jego firmy obsługiwały największych polskich artystów w zakresie managementu, tras koncertowych, a także ich strategii twórczej i biznesowej. Maciej wykorzysta teraz swoje doświadczenie, aby wprowadzić Sony Music Poland & Eastern Europe w kolejny, nowy rozdział.”

– Jestem szczęśliwy dołączając do zespołu SMP. Po wielu latach pracy jako niezależny przedsiębiorca w branży muzycznej, mam wrażenie, że poznałem dzisiejszy rynek z każdej perspektywy. To bardzo ekscytująca wizja, że poprowadzę SMP w Polsce i Europie Wschodniej w kierunku nowych wyzwań, dbając zarówno o bliskich mi twórców polskiej kultury, a jednocześnie umacniając pozycję naszych międzynarodowych artystów na lokalnych rynkach – mówi Maciej Woć.

Woć założył Muzk Management i East Eventz w 2014 roku, dziś jedne z wiodących firm w polskiej branży muzycznej. Koncentrował się na zarządzaniu wizerunkiem i promowaniu największych polskich Artystów, między innymi Dawida Podsiadło, który nagrywał dla Sony Music Poland, osiągając rekordowe wyniki sprzedaży każdego ze swoich albumów, a ostatnio wyprzedał 60 000 biletów na koncert na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Zarówno Muzk Management jak i East Eventz, prowadzone przez nowy zarząd, będą kontynuowały swoją działalność w obszarach managementu i branży koncertowej. Woć będzie nadal reprezentował Dawida Podsiadło, pozostając jego wspólnikiem w labelu PUR PUR, który powołał do życia wspólnie z artystą.

Polecane

Share This