Måneskin krzyczy „MAMMAMIA”


2021.10.09

opublikował:

Måneskin krzyczy „MAMMAMIA”

fot. Francis Delacroix

Po sukcesie hitów „I WANNA BE YOUR SLAVE” i „Beggin’”, które przez kilka miesięcy utrzymywały się w pierwszej dziesiątce światowych list przebojów, Måneskin powraca z nowym singlem „MAMMAMIA” wyprodukowanym przez Fabrizio Ferraguzzo i Måneskin.

Fanów twórczości Måneskin nie zdziwi, że piosenka została nagrana na żywo w celu uchwycenia surowych dźwięków. Choć jest to utwór rockowy zaczynający się od mocnego basowego riffu i rytmicznej perkusji, wyróżniają go także taneczne i klubowe wibracje. Napisany z przymrużeniem oka tekst opowiada o tym, jak ludzie postrzegają nasze zachowanie, kiedy nasze intencje są tak naprawdę zupełne inne. Nowy utwór po raz pierwszy ukazuje ironiczną stronę zespołu.

Måneskin (po duńsku „światło księżyca”) to włoski zespół rockowy, w skład którego wchodzą wokalista Damiano David, basistka Victoria de Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Młody czteroosobowy zespół szybko stał się światowym fenomenem. Ze swoimi trzema ostatnimi utworami, „ZITTI E BUONI”, „I WANNA BE YOUR SLAVE” i „Beggin’”, Måneskin jest jednym z najczęściej odsłuchiwanych artystów na świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Liczby, które osiągają są zdumiewające – na ten moment mogą pochwalić się ponad 3 miliardami streamów. Udało im się również zaistnieć z dwoma utworami jednocześnie na światowej liście Top 10 przez ponad dwa miesiące.

Utwór „Beggin’” znalazł się w pierwszej dziesiątce w 63 krajach, a „I WANNA BE YOUR SLAVE” w 35. Do tej pory zdobyli również 24 platynowe płyty i 16 złotych certyfikatów z całego świata. Måneskin są także pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki („Beggin’” i „I Wanna Be Your Slave”) w Top 10 w UK. Zajęli również topowe miejsce w alternatywnym radiu w Stanach Zjednoczonych – to najszybszy awans na 1. miejsce w amerykańskim Alternative Airplay nowego zespołu tego formatu od 24 lat.
Szał na Måneskin nie ustaje. Zespół niedawno ogłosił swoją europejską trasę „LOUD KIDS ON TOUR”, która odbędzie się w lutym i w marcu 2022 roku i obejmie największe europejskie miasta, w tym Warszawę. Cała trasa wyprzedała się w zaledwie 2 godziny. Pozostając wiernymi sobie, szerząc inkluzywne przesłanie o absolutnej wolności i ekstrawaganckim, autentycznym stylu, Måneskin z łatwością stali się niezaprzeczalną sensacją muzyki na całym świecie. Singiel „MAMMAMIA” to kolejny utwór, który ma szansę stać się globalnym hitem.

Polecane

Share This