Manowar pierwszy raz w Polsce


2013.12.21

opublikował:

Manowar pierwszy raz w Polsce

Choć Królami Metalu nazwali się sami, w oczach fanów na pewno nimi są. 17 maja w katowickim Spodku wystąpi zespół Manowar. Grupa istnieje od 1980 roku, w latach osiemdziesiątych zawojowała świat płytami „Fighting The World” i „Kings Of Metal”. W kolejnych dekadach zespół radził sobie równie dobrze.

Grupa może się poszczycić mianem najgłośniejszej na świecie. Muzycy Manowaru wpisali się z takim osiągnięciem do Księgi Rekordów Guinessa, a później jeszcze kilka razy poprawiali swój wynik – mówi Marek Kurzawa z organizującej koncert agencji Prestige MJM. Do Manowaru należy też inny rekord. Na bułgarskim Kaliakra Rock Festival amerykański zespół ustanowił rekord Guinessa w kategorii „najdłuższy koncert metalowy”. Ich występ trwał pięć godzin i jedną minutę.


 

W 2009 roku zespół wydał mini album zatytułowany “Thunder In The Sky”. Na płycie wśród nagrań znalazła się ballada „Father”. Na drugiej z płyt zespół oddał hołd swoim fanom nagrywając utwór „Father” w piętnastu wersjach językowych, w tym również w języku polskim.

 

Koniec wyczekiwania. W końcu przyjeżdżamy do Polski. To wielka przyjemność, że będziemy mogli wystąpić dla polskich fanów, którzy do tej pory jeździli za nami po całym świecie. To będzie wyjątkowy koncert złożony z doskonale znanej klasyki i wzbogacony wieloma niespodziankami – mówi Joey DeMaio, basista zespołu Manowar.

Sprzedaż biletów na koncert w Katowicach rozpocznie się w najbliższy piątek, 20 grudnia, o godzinie 10:00. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem serwisu www.ebilet.pl. Ceny biletów są zróżnicowane i kształtują się w następujący sposób: 279 zł (Golden Circle), 259 zł (Trybuny Dolne), 239 zł (Trybuny Górne), 179 zł (płyta).

Polecane

Share This