Manu Chao w Poznaniu


2011.05.09

opublikował:

Manu Chao w Poznaniu

5 lipca, w drugim dniu Maltafestival Poznań 2011 nad poznańskim jeziorem Malta odbędzie się charytatywny plenerowy koncert Manu Chao La Ventura. Ten jedyny w Polsce występ fenomenalnego, znanego ze swojego społecznego zaangażowania artysty, jest wspólnym przedsięwzięciem maltafestival poznań – którego tegorocznym tematem przewodnim jest wykluczenie – oraz Polskiej Akcji Humanitarnej. Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto kampanii wodnej PAH.

Manu Chao na swoich emanujących pozytywną energią koncertach porywa do tańca w rytm transetnicznie folkowej muzyki, a przy tym jego występy są swego rodzaju manifestami alterglobalistycznego sprzeciwu wobec bezduszności i obojętności na los ludzi znajdujących się „poza nawiasem”. Mieszanka stylów i języków – zarówno w rozumieniu muzycznym jak i lingwistycznym – którą posługuje się artysta, sprawia, że jego muzyka wymyka się łatwemu zaszufladkowaniu i łączy słuchaczy o różnych upodobaniach. Jej inkluzyjność jest źródłem jej siły, a zarazem symbolicznym znakiem piękna tkwiącego w różnorodności, w „braku wykluczenia”.

Muzyczna fala „Malty”nad Maltą potrwa do 6 lipca, kiedy to odbędą się koncerty kolejnych gwiazd festiwalu – Fleet Foxes i Portishead, przeniesione nad mieszczące się w pobliżu centrum miasta jezioro ze swojej pierwotnej lokalizacji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mapka dojazdu i informacja o dogodnych połączeniach komunikacyjnych jest dostępna tutaj.

Informacja o biletach na koncert Manu Chao La Ventura będzie wkrótce dostępna na stronie www.malta-festival.pl.

Polecane

Share This