Maria Peszek „j*bie to wszystko”


2021.08.04

opublikował:

Maria Peszek „j*bie to wszystko”

fot. mat. pras.

„Chciałabym ci kupić wyspę gdzieś na końcu świata wiesz. Bylibyśmy tam we troje, tylko ty i ja i pies”. Takimi słowami zaczyna się utwór „J*BIĘ TO WSZYSTKO” i od razu wiadomo, że to nie będzie łatwa miłość. Łatwo nie będzie w mediach, żadna telewizja i pewnie żadne radio, nie odważy się zagrać utworu o takim tytule. Czy Maria się tym przejmuje? Zgadnijcie sami.

„J*BIĘ TO WSZYSTKO” to love song. Bardzo szczególny i chyba pierwszy taki w historii polskiej piosenki. Ale to także utwór o uwalniającej sile wyobraźni, surrealna historia, dziejąca się na wyspie, której nie ma w realu, ale każdy może ją sobie stworzyć.

Teledysk do „J*BIĘ TO WSZYSTKO” wyreżyserował Piotra Onopa, wystąpiły Maria Peszek i Marta Malikowska. Jest to trzeci singiel i klip zapowiadający nowy album zatytułowany „AVE MARIA”, którego premiera zaplanowana jest na 10 września tego roku. Do tej pory Maria ujawniła dwa utwory i klipy – „VIRUNGĘ” i „AVE MARIĘ”. Producentem i współautorem muzyki jest Kamil Pater.

„AVE MARIA” to piąty studyjny album Marii Peszek – wokalistki, aktorki, autorki tekstów, performerki. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną. Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. Na krążku znajdzie się 10 utworów.

Polecane

Share This