Maria Sadowska z nowym materiałem na finał V Kongresu Kobiet


2013.06.13

opublikował:

Maria Sadowska z nowym materiałem na finał V Kongresu Kobiet

Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną.

W tegorocznym Kongresie udział wezmą min. Henryka Bochniarz, Magdalena Środa, Danuta Hübner, Wanda Nowicka, Agnieszka Holland, Brigitte Gresy (szefowa Generalnego Inspektoratu do spraw Społecznych we Francji – instytucji czuwającej nad przestrzeganiem zasad równości i niedyskryminacji), Katarzyna Kwiatkowska, Maria Seweryn, Rafał Bryndal, Grażyna Torbicka, Kazimiera Szczuka, Dorota Wellman, Piotr Pacewicz.

Kongres zakończy koncert Marii Sadowskiej z repertuarem z jej ostatniej płyty „Dzień Kobiet”. Wybór artystki jest nieprzypadkowy.


„Dzień Kobiet” to bowiem płyta wpisująca się idealnie w tematykę wydarzenia.
Sadowska napisała piosenki trafnie opowiadające o sprawach kobiet. Teksty, których współautorką jest pisarka i działaczka Katarzyna Bratkowska powstały w oparciu o cytaty ważnych myślicielek i filozofek. Ten wyjątkowy album jest zatem swego rodzaju hołdem złożonym kobietom i ich problemom.

Na płycie znalazło się 9 utrzymanych w filmowym klimacie utworów, okraszonych przestrzennymi, trip-hopowymi brzmieniami. Całość stanowi niezwykłą muzyczną podróż od smutku i rozpaczy do siły i czystej radości wygenerowanej prosto z serca kobiety.

Płyta ukazała się 8 marca i od tamtego czasu zebrała wiele pochlebnych recenzji.
Pojawiły się także głosy, że tak jak płyta „Jezus Maria Peszek” była ważnym głosem w tematach min. patriotyzmu i religii, tak „Dzień Kobiet” to odważny i bardzo potrzebny głos właśnie w sprawie kobiet.

Utwory wybrzmią w Warszawie już 15 czerwca o 16:30 w Sali Kongresowej.

Wstęp na koncert wymaga rejestracji:

https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/register-user/zarejestruj_sie_na_v_kongres_kobiet/rejestracja

Zarejestrowanego koncertu otwierającego trasę „DZIEŃ KOBIET LIVE”, który odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej można odsłuchać online:

Najbliższe koncerty:

15.06 – Warszawa (Sala Kongresowa)

23.06 – Kargowa(Zielona Góra) (Kozzi Gangsta Film Festival)

12.07 – Sopot (Zatoka Sztuki)

13.07 – Nowogard (Lato z Muzami)

Polecane

Share This