Marihuana od Ice Cube’a? Nie ma sprawy. Raper rusza z własną marką suszu


2021.02.17

opublikował:

Marihuana od Ice Cube’a? Nie ma sprawy. Raper rusza z własną marką suszu

fot. mat. pras.

Ice Cube rusza właśnie z nowym biznesem. Legendarny raper postanowił stworzyć własną markę marihuany i nazwał ją „Fryday Kush” Nazwa pochodzi od kultowego już filmu komediowego „Piątek” z 1995 roku. Co ciekawe, nazwa jest też zabawną grą słów: fry oznacza smażyć, a day – dzień. Nowa marka jest efektem współpracy Ice Cube’a z firmą cannabis Caviar Gold. Fryday Kush na początek trafi do sprzedaży wyłącznie w wybranych stanach USA. Marihuanę sygnowaną marką rapera z Compton będzie można kupić w Arizonie, Kalifornii, Nevadzie oraz Oklahomie.

Fryday Kush, moja nowa marka marihuany właśnie wystartowała. To najlepszy towar, ma 46,2 procent THC oraz 10,78 procent CBD, więc na pewno nie będziecie chcieli tego przegapić – napisał Ice Cube zachwalając nowy brand.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ice Cube: Masz większe szanse zginąć z ręki policjanta, niż terrorysty

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ice Cube (@icecube)

Film „Piątek” powstał w 1995 roku, a jego reżyserem jest F. Gary Gray. Główne role zagrali Ice Cube oraz Chris Tucker. Opowiada on historię dwóch bezrobotnych przyjaciół, którzy w piątek muszą zapłacić lokalnemu dilerowi. W 2000 roku ukazała się kontynuacja kultowego filmu pt „Następny piątek”, a w 2002 roku na ekrany kin weszła trzecia część zatytułowana „Kolejny piątek”. Co ciekawe, w 2007 roku zrobiono ośmioodcinkowy serial animowany, który był emitowany na kanale MTV2.

Ice Cube niedawno wrócił z nowym singlem. Na początku lutego ukazał się pierwszy nowy solowy kawałek rapera od 2018 roku. Na jego kanale pojawiło się lyric video do singla „Trying to Maintain”. Raper odnosi się w nim m.in. do pojawiających się głosów krytyki co do jego kontaktów z administracją Donalda Trumpa.

W październiku 2020 roku pracowniczka kampanii Trumpa, Katrina Pierson, napisała na swoim Twitterze, że dziękuje Ice Cube’owi za jego gotowość do podjęcia współpracy z administracją Trumpa w celu rozwoju programu pomocy Afroamerykanom. Kalifornijski raper wyjaśnił wtedy, że chodzi o jego inicjatywę Contract With Black America i stwierdził, że reakcja administracji Trumpa była bardziej entuzjastyczna niż kandydata demokratów.

Kontaktowały się ze mną obie strony. Dems powiedział, że po wyborach wrócimy się do CWBA. Kampania Trumpa wprowadziła pewne poprawki do swojego planu po rozmowie z nami o CWBA – napisał na Twitterze Ice Cube.

W listopadzie ubiegłego roku w USA odbyły się wybory prezydenckie – naprzeciw siebie stanęli Donald Trump oraz Joe Biden. Ice Cube nie pałał zbytnią sympatią do żadnego z kandydatów, ale przyznał przed wyborami, że bez względu na ich wynik będzie chciał się spotkać z prezydentem elektem i porozmawiać o swojej akcji. Ostatecznie wygrał Joe Biden, który 20 stycznia został zaprzysiężony na 46. prezydenta USA.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This