Marika „Idziemy w noc”


2012.07.26

opublikował:

Marika „Idziemy w noc”

Do utworu Mariki „Idziemy w noc”, promującego płytę „Morowe Panny” Muzeum Powstania Warszawskiego, został zrealizowany animowany teledysk. Jego autorem jest Ernesto Gonzales, znany komiksiarz i grafik, odpowiedzialny także za oprawę graficzną wydawnictwa „Morowe Panny”.

Teledysk do utworu „Idziemy w noc”, wykonywanego przez Marikę, przedstawia animowaną historię trójki młodych ludzi, którzy przenoszą się do powstańczej Warszawy. Autorem projektu jest Ernesto Gonzales, znany grafik, który już wcześniej współpracował z Muzeum Powstania Warszawskiego, również przy kampanii „Morowe Panny”. Sam teledysk jest kontynuacją animowanych wojennych opowieści, nawiązujących do tak słynnych dzieł, jak „Walc z Baszirem” czy „Persepolis”.

Postanowiliśmy opowiedzieć prawdziwą i niezwykle poruszającą historię w nowoczesny sposób. Muzeum chce dotrzeć do jak największego kręgu odbiorców, przede wszystkim do młodych ludzi, którzy bardziej fascynują się współczesną muzyką czy klipami, niż tradycyjnymi wystawami i książkami historycznymi – mówi Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego tegoroczne obchody rocznicowe postanowiło poświęcić dzielnym kobietom z czasów II wojny światowej. Animowany teledysk to obok wydawnictwa płytowego i koncertu w Parku Wolności, który odbędzie się 28 lipca 2012, ważny element kampanii „Morowe Panny”.

Teledysk utworu Mariki „Idziemy w noc”:

Koncert „Morowe Panny” już 28 lipca w Parku Wolności

Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, a także inne znane wokalistki już 28 lipca wystąpią w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego podczas koncertu organizowanego w ramach corocznego cyklu „Pamiętamy ‘44”. Piosenkarki zaśpiewają autorskie teksty, inspirowane historiami kobiet z czasów Powstania Warszawskiego, w wyjątkowych aranżacjach Dariusza Malejonka i Maleo Reggae Rockers. Wszystkie utwory pochodzą z najnowszego wydawnictwa muzycznego MPW – „Morowe Panny”.

Projekt „Morowe Panny” narodził się w ubiegłym roku i spotkał z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Na lipcowy koncert, zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu, przybyły tłumy wielbicieli muzyki. Wokalistki – Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i Paresłów porwały wówczas warszawiaków, a swoimi utworami wzruszyły ich do łez.

Dlatego Muzeum Powstania Warszawskiego postanowiło kontynuować projekt muzyczny „Morowe Panny”, a tegoroczne obchody rocznicowe przybliżą ideę dzielnych dziewczyn – zarówno tych z czasów Powstania Warszawskiego, jak też współczesnych.

Na jednej scenie, w Parku Wolności MPW, pod koniec lipca zaśpiewają znane i cenione polskie wokalistki. Do ubiegłorocznych „Morowych Panien” dołączyły w tym roku: Anita Lipnicka, Halina Mlynkova, Katarzyna Groniec i Paulina Przybysz.

Tytułową Morową Panną jest każda z dziewczyn zaangażowanych w projekt. To dzielne, niezależne kobiety, reprezentujące różne style i gatunki muzyczne. Łączy je wielki szacunek do historii i niesamowita wrażliwość, która zaowocowała wyjątkowymi utworami muzycznymi, do których wysłuchania zapraszamy wszystkich w sobotę 28 lipca – powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Piosenkarki zaśpiewają autorskie kompozycje inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego. Za stronę muzyczną projektu, tak jak i w roku ubiegłym, odpowiada Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers.

Koncert Morowe Panny odbędzie się 28 lipca 2012 roku, o godz. 20.00, w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego.

Trwa przedsprzedaż biletów. Można je nabyć na: http://allegro.pl/bilet-na-koncert-morowe-panny-muzeum-powstania-i2454982523.html

28 lipca bilety dostępne będą w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilet normalny do Muzeum będzie jednocześnie wejściówką na koncert.Szczegóły dostępne są na
www.1944.pl, www.morowepanny.pl oraz www.facebook.com/1944pl

Polecane

Share This