Marika wystąpi przed Eryką we Wrocławiu


2011.07.16

opublikował:

Marika wystąpi przed Eryką we Wrocławiu

Publiczność zgromadzoną 7 sierpnia na wrocławskiej Wyspie Słodowej rozgrzeje Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu – Marika.

Marika polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Karierę rozpoczęła w 2002 r. z soundsystemem Bass Medium Trinity, który wydał bardzo dobrze przyjętą płytę `Mówisz i masz` w 2004 r. Ta pierwsza polskojęzyczna w dużej mierze płyta na oryginalnych jamajskich riddimach stała się albumem pionierskim i historycznym. 

Marika zagrała kilkaset koncertów w klubach w całej Polsce. Ma na koncie również występy na dużych scenach festiwalowych Opera Leśna, Coke Live Music Festiwal (2008 i 2009), OPOLE 2009, Ostróda Reggae Festiwal 2009.

Jej występy poprzedzały polskie koncerty gwiazd takich jak Sean Paul, Missy Elliott, Macy Gray, Gentleman, Panjabi Hit Squad. 

W 2006 r. wzięła udział w projekcie `Polski ogień`.

Na albumie – będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy muzycznej znalazły się jej dwie piosenki: „Siła ognia”oraz „What`s Your Flava?”. 

Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór „Moje serce”- owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem (ponad 2 miliony odsłon na YouTube). 

22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki – `Plenty`. Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od neosoulu po reggae, d`n`bass i funk. Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków i otrzymał nominację do Fryderyków 2008. 8 czerwca 2010 światło dzienne ujrzał nowy podwójny album Mariki: PUT YOUR SHOES ON, PUT YOUR SHOES OFF Wydaniu płyty towarzyszą niezwykle żywiołowe i bogate brzmieniowo koncerty.

7.08.11 godz.19.00 Wyspa Słodowa WrocLove Fest 2011

ERYKAH BADU support: Marika-miejsca siedzące: 180 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca

– miejsca stojące: 130 zł

– Bilety do nabycia w sklepach Empik i MediaMarkt w całej Polsce

– rezerwacje: bilety@o2.pl

Polecane

Share This