Mariusz Duda prezentuje wideo do premierowego utworu


2020.08.22

opublikował:

Mariusz Duda prezentuje wideo do premierowego utworu

foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

W sieci pojawił się najnowszy solowy utwór Mariusza Dudy „Are You Ready For The Sun”, kolejna z cyklu tzw. „piosenek podskórnych”, które to artysta zdecydował się wydawać jako pojedyncze single.

Przez blisko 20 lat działalności artystycznej wyspecjalizowałem się w tworzeniu melancholijnych, smutnych i mrocznych kompozycji. Wyspecjalizowałem się również w kompozycjach długich (w tym roku np. pobiję swój rekord, bo na nowym albumie Lunatic Soul pojawi się blisko 28 minutowa suita). „Piosenki podskórne” dają mi szansę spróbowania swoich sił w utworach „krótkich, lekkich, kojących i pozytywnie nastrajających”, ale niekoniecznie samych balladach, czego dowodem jest najnowszy, dynamiczny utwór „Are You Ready For The Sun”. Mam nadzieję, że piosenka znajdzie się na ulubionych playlistach o tytułach „Na dobry początek dnia” oraz „Wstaję z łóżka mimo tego wszystkiego, co dzieje się dookoła” – komentuje lider Riverside.

Gościnnie w ”Are You Ready For The Sun” możemy usłyszeć brytyjską wokalistkę Chloë Alper z zespołu Pure Reason Revolution, a na perkusji znanego ze współpracy przy wcześniejszych kompozycjach Macieja Gołyźniaka. Okładkę singla zaprojektował niemiecki artysta Hajo Müller.

Mariusz Duda oprócz „projektu piosenkowego” i wydanego niedawno elektronicznego albumu „Lockdown Spaces” szykuje jeszcze w tym roku najnowszy, siódmy album Lunatic Soul, którego premiera przewidziana jest na późną jesień 2020.

Polecane


Share This