Mark Hollis nie żyje


2019.02.26

opublikował:

Mark Hollis nie żyje

fot. mat. pras.

W wieku 64 lat zmarł Mark Hollis, wokalista i lider znakomitej formacji Talk Talk. Przyczyny śmierci muzyka są póki nieznane. Smutne wieści przekazał światu Tim Pope, reżyser teledysków Talk Talk.

Choć Talk Talk istnieli zaledwie 10 lat, grupa zdążyła na stałe zapisać się w historii popkultury. Zespół debiutował krążkiem „The Party’s Over” z 1982 roku. Popularność zyskał nieco później – po wydaniu albumu „It’s My Life”, który wprawdzie nie podbił rynku w całości, ale przyniósł przebojowy singiel „Such a Shame”. Dopiero trzecia płyta „The Colour of Spring” (1986) przyniosła Talk Talk złotą płytę na Wyspach. Sukces ośmielił muzyków, którzy na kolejnym krążku „Spirit of Eden” zaczęli odważnie eksperymentować z rockiem, jazzem, a nawet ambientem, wprawiając w osłupienie przedstawicieli wytwórni płytowej. Płyta „Spirit of Eden” okazała się ogromnym sukcesem artystycznym, ale odrzuciła część fanów i zniechęciła do zespołu Hollisa wytwórnię EMI. Ostatnim albumem Talk Talk był nagrany dla Polydoru „Laughing Shock”, na którym grupa rozwinęła formułę ze „Spirit of Eden”.

Talk Talk rozstali się w 1991 roku. Co ważne i rzadko spotykane, rozstali się w pokojowej atmosferze. Po rozpadzie grupy Mark Hollis nagrał jedynie imienną płytę solową, po czym wycofał się z przemysłu muzycznego.

Polecane

Share This