Mark Lanegan Band zapowiada EP-kę i album


2014.07.25

opublikował:

Mark Lanegan Band zapowiada EP-kę i album

Mark Lanegan Band prezentuje nowy singiel „Sad Lover”. Utwór znajdzie się na mini albumie „No Bells On Sunday”, który ukaże się w limitowanej wersji na winylu 25 sierpnia. EP-ka stanowi zapowiedź długogrającego krążka, który ukaże się na rynku jeszcze tej jesieni. Najnowsze dzieło zatytułowane „Phantom Radio” będzie dziewiątą płytą sygnowaną nazwiskiem artysty i jednocześnie trzecią nagraną we współpracy z zespołem. Mark Lanegan znany jest z licznych kolaboracji muzycznych z takimi gwiazdami jak: Queens Of The Stone Age, UNKLE, Martina-Topley Bird, Moby, Soulsavers czy Melissa Auf der Maur.

Za produkcję nowego albumu odpowiedzialny jest Alain Johannes. Mark Lanegan przy kompozycji utworów użył dość oryginalnego „instrumentu” – aplikacji Funk Box. Tym razem nie bawiłem się w podłączanie mojej 909-tki ani 808-ki, ponieważ znalazłem je w aplikacji. Dołączyłem tylko partie perkusji i dodałem muzykę przy pomocy syntezatora lub gitary – mówi Mark Lanegan.

Album „Phantom Radio” powstał w sposób organiczny z syntezatorowych korzeni, wywodzących się z miłości artysty do Krautrocka oraz nowej fali programów, jakie powstały w latach  80. na łamach satelitarnego radia Sirius. Tytuł albumu to słowa tekstu piosenki „Smokestack Magic, która znajdzie się na EP-ce.

Polecane

Share This