Mark Ronson & Business Intl. na Roxy Festival w Warszawie


2011.05.06

opublikował:

Mark Ronson & Business Intl. na Roxy Festival w Warszawie

15 lipca 2011 w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli wybuchnie Roxy Festival – nowa alternatywna marka na festiwalowej mapie Polski. Gwiazdą jego inauguracyjnej odsłony będzie jeden z najbardziej rasowych producentów muzycznych na świecie – Mark Ronson, który na tym festiwalu pokaże się od całkiem nowej strony.

Organizatorami imprezy są Sony Music Polska oraz Agencja SNAP, zaś partnerem strategicznym radio ROXY.

Roxy Festival to nowe wydarzenie muzyczne dla fanów alternatywnego brzmienia. 15 lipca 2011 na scenie Parku Sowińskiego pojawią się niekonwencjonalni artyści, muzyczni eksperymentaliści, którzy odbiegając od stricte komercyjnego nurtu, tworzą brzmienia nowoczesne i porywające. Roxy Festival to muzyczne szaleństwo, „granie po bandzie” dla tych wszystkich, którzy oczekują nowego, muzycznego języka!

Gwiazdą festiwalu będzie Mark Ronson, artysta, który mistrzowsko łączy tak różnorodne stylistycznie nurty, jak: hip– hop, rock, elektronika, disco, indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Taka właśnie jest konwencja najnowszej płyty Marka Ronsona – „Record Collection”

Mark zaprosił do współpracy niesamowitą brygadę znakomitych muzyków. Na płycie można usłyszeć różnorodne i charakterystyczne wokale: Simona Le Bon (Duran Duran), D`Angelo, Boy`a George`a, Ghostface`a Killaha. Podobnie imponującą kompanię stworzyli współkompozytorzy utworów. Znaleźli się wśród nich Scissor Sisters, The Drums, Dirty Pretty Thing, Miike Snow, Zutons i The View a także królowa popowych przebojów Cathy Dennis. Aby zgromadzić na jednej płycie taki zastęp, trzeba mieć nie tylko talent, ale i piekielne szczęście.

„Z ogromną przyjemnością ogłaszam narodziny Roxy Festival – spektakularnego, muzycznego wydarzenia w Warszawie, które – głęboko wierzę – na stałe wpisze się w festiwalową mapę Polski i Europy. Zaprosiliśmy na scenę światowe i polskie gwiazdy muzyki niezależnej w wyjątkowych projektach i konfiguracjach. Wśród nich tegoroczna gwiazda – Mark Ronson – magik wśród producentów muzycznych, twórca sukcesu Amy Winehouse.

Warszawie – ponad dwumilionowej metropolii w centrum Europy – należy się odpowiednie miejsce we współczesnej kulturze. Jestem przekonany, że Roxy Festival stanie się ważną składową muzycznego prestiżu stolicy.

Radio Roxy – jedyna stacja w Polsce z muzyką niezależną – jest gwarancją jakości Roxy Festival. Jesteśmy grupą, którą łączy coś więcej, niż praca. Są wśród nas artyści, muzycy, poeci, pisarze, performerzy, krytycy i publicyści. Tworzymy otwarte środowisko o kontrkulturowych korzeniach, zafascynowane muzyką, sztuką, literaturą, filmem, teatrem. Jesteśmy twórcami i odbiorcami kultury, a dzięki Roxy Festival możemy zaprosić do naszego grona ludzi, którzy podobnie jak my kreują nowe, niezależne oblicze współczesnej kultury.” – mówi Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Radia Roxy.

Roxy Festival to idealne miejsce dla Mark Ronson & Business Intl., formację stworzoną przez producenta, kompozytora, wizjonera i znakomitego multiinstrumentalistę.

Bilety na Roxy Festival będą dostępne w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach eventim.pl i ticketpro.plIch ceny przedstawiają się następująco:

Bilety VIP – 200 PLN

Miejsce siedzące- 150 PLN

Miejsce stojące – 100 PLN

Polecane

Share This