Mark Ronson zmienia brzmienie Foo Fighters


2021.06.27

opublikował:

Mark Ronson zmienia brzmienie Foo Fighters

fot. mat. pras.

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł wyczekiwaną przez fanów nową płytę Foo Fighters zatytułowaną „Medicine At Midnight”. Wydawnictwo miało ukazać się już w 2020 i być częścią obchodów 25-lecia grupy, ale przez pandemię nie było ani płyty, ani świętowania.

„Making A Fire”, utwór otwierający album Foo Fighters doczekał się nowej wersji wyprodukowanej przez Marka Ronsona. W remiksie jego autorstwa znajdziemy sample z utworów Antibalas, The Budos Band, Dap-Kings, El Michels Affair, La Buya, Menahan Street Band, Tedeschi Trucks Band i Tuatar, które zapewniają nowe tło niepowtarzalnemu wokalowi Dave’a Grohla oraz zniewalającemu refrenowi chóralnego kwartetu wokalnego z udziałem jego córki, piętnastoletniej Violet Grohl.

Posłuchajcie nowej wersji.

Foo Fighters nadrabiają zaległości w świętowaniu, będąc w tym roku praktycznie wszędzie. Nowy album i trasa to jedno, ale w ramach obchodów 25-lecia działalności zespół wypuścił na rynek m.in. sygnowane swoim logotypem buty i sake. Teraz Foo Fighters zaskakują kolejny raz, zapowiadając na 17 lipca nowy album. Nie będzie to jednak bezpośredni następca tegorocznego „Medicine At Midnight”, ale album disco. Zespół wydaje go pod budzącą oczywiste skojarzenia nazwą Dee Gees. Krążek zatytułowany „Hail Satin” ukaże się już w najbliższy Record Store Day i będzie dostępny jedynie w niezależnych sklepach płytowych. W trackliście znajdą się zarówno covery Bee Gees (strona A płyty winylowej) jak i koncertowe wersje utworów z „Medicine At Midnight”.

Polecane

Share This