Martin Shkreli skazany na siedem lat więzienia


2018.03.10

opublikował:

Martin Shkreli skazany na siedem lat więzienia

Martin Shkreli, były dyrektor firmy farmaceutycznej oskarżony o przywłaszczenie sobie pieniędzy inwestorów, został skazany na siedem lat więzienia.

Obrona usiłowała uzyskać wyrok od 12 do 18 miesięcy więzienia, podczas kiedy prokurator domagał się 15 lat. Shkreli został w ubiegłym roku skazany za wysyłanie inwestorom fałszywych wyciągów z kont, ukrywających ogromne straty z dwóch zarządzanych przez niego funduszy hedgingowych. Farmaceuta zdobył złą sławę w 2015. r, kiedy sztucznie zawyżył cenę leku ratującego życie.

Fani muzyki kojarzą nazwisko Shkreliego za sprawą aukcji, zorganizowanej w 2015 r, przez Wu-Tang Clan. Hiphopowa grupa wystawiła wtedy na licytację jedyną, unikalną kopię nowego albumu, który nie został wydany w żaden inny sposób. Shkreli zapłacił za krążek 2 miliony dolarów. Teraz płyta znalazła się wśród wartych 7,4 miliona dolarów przedmiotów, które zostały zabezpieczone przez prokuraturę. Farmaceuta twierdził też, że posiada niewydane nagrania takich artystów jak The Beatles, Nirvana, 2Pac czy Radiohead.

Polecane

Share This