Martyna Jakubowicz we Wrocławiu


2011.02.04

opublikował:

Martyna Jakubowicz we Wrocławiu

Martyna Jakubowicz i ten sympatyczny zespół, czyli Żona Lota nagrali ostatnio nową płytę. Dwanaście zróżnicowanych utworów, których fragmentów można posłuchać na www.martynajakubowicz.pl i www.myspace.com/martynajakubowicz oddaje atmosferę twórczego zapału, który zawsze towarzyszy muzykom przy każdym spotkaniu.

Zaryzykuję stwierdzenie, że Martyna jeszcze nigdy nie nagrała takiego znakomitego albumu. Słucham i nie mogę się uwolnić od tej muzyki. Klasa Joni Mitchell. Dwanaście piosenek, których długo będziemy słuchali.” – /fragment blogu Marka Niedźwieckiego/

Piosenka promująca płytę „Niech płonie” odniosła spory sukces na liście przebojów Trójki.

Poniżej przypominamy wywiad z Martyną z grudnia 2010 – część 1:

Część 2:

Trasa koncertowa planowana jest z powiększonym o gości składem. Na koncertach usłyszymy piosenki z nowej płyty, a także ulubione stare utwory, które każdy fan chętnie zaśpiewa, a nawet zatańczy – Żagle tuz nad ziemią, W domach z betonu nie ma wolnej miłości, Gdyby nie nasz Fart i inne.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwych więzi. Dzięki temu trafiają do osób wrażliwych niezależnie od wieku.

Koncerty Martyny Jakubowicz to klimatyczne spotkania muzyczne o wielu barwach. Od melancholii do gniewu, od przekory do refleksji. Zawsze jednak muzyka zawiera pozytywny energetyczny przekaz. Projekty sceniczne Martyny Jakubowicz ewoluują w zależności od kolejnych pomysłów muzycznych. Podstawowy skład zespołu to kwartet, w którym pojawili się trzej młodzi instrumentaliści wnosząc dodatkowe emocje do dobrze znanych utworów Martyny. W czasie koncertu wykonywane są m.in. z płyty „Tylko Dylan”- Knockin` on Heaven`s door, z wcześniejszych płyt – Gdyby nie nasz fart, Ardżuna i Kriszna, Rosa taka sama od lat, Żagle tuż nad ziemią, Karczma na moście i wiele, wiele innych dobrze znanych utworów.

Ostatnie doświadczenia koncertowe przekonały nas, że największy przebój Martyny „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” jest doskonale znany młodszemu pokoleniu fanów, którzy śpiewają ten utwór na koncertach i znakomicie się bawią.

W 2008 roku minęło 30 lat od kiedy Martyna Jakubowicz pojawiła się na po raz pierwszy na scenie. Ubiegłe 2 lata to obchody tego jubileuszu – począwszy od kwietniowej premiery płyty p.t. „Te 30-te urodziny” gdzie inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny m.in. Krzysztof Kiljanski, Indios Bravos, Bracia, Ewa Bem, Pogodno, Lipali, Hurt i inni, poprzez liczne wywiady i koncerty w mediach, a kończąc super koncertem na antenie Programu 3 Polskiego Radia z gośćmi. Do tej pory Martyna wydała 11 swoich autorskich płyt i wzięła udział w wielu projektach innych muzyków.

Na wrocławskim koncercie Martyna zaprezentuje się z zespołem w składzie:

Martyna Jakubowicz-gitara, wokal

Paweł Mikosz – gitary basowe

Darek Bafeltowski – gitary, mandolina

Łukasz Matuszyk- akordeon, instrumenty klawiszowe

Przemek Pacan – perkusja, cajon

Gościnnie:

Jan Gałach- skrzypce

Marta Matuszyk – skrzypce

Thomas Sanchez – instrumenty perkusyjne, harfa

MARTYNA JAKUBOWICZ & ŻONA LOTA – koncert promujący nową płytę „Okruchy życia”

19.02.11 godz.20.30

C.S.Impart ul.Mazowiecka 17

bilety: 80 zł – I miejsca, 65 zł – II miejsca, 50 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Polecane

Share This