Marysia Starosta, Rosalie. oraz Rasmentalism charytatywnie w Warszawie


2018.12.18

opublikował:

Marysia Starosta, Rosalie. oraz Rasmentalism charytatywnie w Warszawie

fot. facebook.com

Marysia Starosta, Rosalie. oraz Rasmentalism będą gwiazdami charytatywnego koncertu połączonego z aukcją, który odbędzie się 20 grudnia w warszawskim klubie Iskra. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną przekazane grupie Viva Interwencje, która zajmuje się walką o poprawę losu zwierząt. – 20 grudnia dwunogi zagrają dla czworonogów – mówi Gabi Drzewiecka, współinicjatorka akcji.

Swoje zaangażowanie zapowiedzieli do tej pory sportowcy, aktorzy, muzycy, dziennikarze i celebryci, przekazując najróżniejsze przedmioty (oraz aktywności), które będzie można wylicytować. Każdy znajdzie coś dla siebie – Wojciech Szczęsny przekazał koszulkę Juventusu z autografami wszystkich piłkarzy, Maffashion oferuje wspólne wyjście na dowolny pokaz mody. Akcje wspierają znani i lubiani, między innymi Basia Kurdej Szatan, Joanna Jędrzejczyk, Maciej Musiał, Andrzej Wrona, czy raper Pezet.

Pomysłodawcami wydarzenia jest dwójka przyjaciół, dziennikarka Gabi Drzewiecka oraz właściciel klubu Iskra Adrian Górny. Obydwoje są „rodzicami” adoptowanych psów z warszawskich schronisk. W tym roku postanowili połączyć siły i zaprosili do współpracy wszystkich swoich znajomych, którzy równie jak oni są wrażliwi na los zwierząt. – Adoptowanie zwierzaka to super sprawa ale musimy również pamiętać o tych, które pozostały w schroniskach i o ludziach, którzy je prowadzą. Te instytucje potrzebują ciągłej pomocy, borykają się z wieloma wyzwaniami a zwierząt nie ubywa – komentuje Marysia Starosta, opiekunka czterech adoptowanych psów oraz czterech adoptowanych kotów.

Rosalie. opiekuje się Lotką, którą przygarnęła rok temu. Ani przez chwile nie wahała się czy wystąpić w Iskrze. – Od zawsze miałam duże serce do zwierząt, które gdzieś tułają się po ulicach czy są całkowicie zaniedbane. Bardzo się cieszę, że będę mogła wspomóc inne potrzebujące zwierzaki bo ich ilość przeraża prawie każdego z nas ale jednak nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi.

Akcę wspiera Viva! Interwencje. Grupa istnieje od 2010 roku i zajmuje się przeprowadzaniem interwencji w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, prowadzeniem domów tymczasowych dla uratowanych zwierząt, zapewnieniem opieki weterynaryjnej dla uratowanych zwierząt oraz przeprowadzaniem adopcji, prowadzeniem postępowań karnych i administracyjnych w sądach, kontrolowaniem targów zwierząt rzeźnych. Viva! Interwencje zajmuje się wszystkimi zwierzętami, psami, kotami ale też kozami, ptakami, końmi, krowami.

Koncert wraz z aukcją odbędzie się 20 grudnia 2018 r. w Klubie Iskra, ul. Wawelska 5. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00

Bilety będą dostępne na miejscu min. 30 zł płatne gotówką do fundacyjnej puszki oraz online pod tym linkiem.

Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia i na instagramowym profilu Viva! Interwencje.

Polecane

Share This