Masta Ace oraz Edo G we Wrocławiu


2010.05.29

opublikował:

Masta Ace oraz Edo G we Wrocławiu

Agencja Joytown zaprasza na oficjalne polskie before party przed kultowym czeskim festiwalem HIP HOP KEMP. Już w piątek 4 czerwca zawita do Wrocławia niekwestionowana legenda rapu – MASTA ACE (Brooklyn, NYC). Nieformalny ambasador HHK przyjedzie w towarzystwie innego oldskulowego gracza, do dziś aktywnego i cieszącego się niebywałym szacunkiem – EDO G (Boston, USA). Zagrają zarówno solowy materiał z ponad dwóch dekad twórczości, jak i porywające numery ze świetnie odebranej wspólnej płyty „Arts & Entertainment” z końca 2009 r. Nie można wyobrazić sobie bardziej odpowiednich graczy, którzy mogli by uświetnić ogólnopolskie spotkanie fanów Hip Hop Kempu i oddanych słuchaczy klasycznego, prawdziwego rapu. Jeśli czujesz się jednym z nich i już teraz chcesz poczuć klimat kempowej beztroski, koniecznie zaplanuj sobie na czerwcowy weekend wypad do Wrocławia!


Podczas imprezy zagrają także polscy raperzy, a po niej odbędzie się afterparty utrzymane w kempowych brzmieniach. Bifor urozmaicą różne kempowe smaczki – wizualizacje, fotki i filmy z poprzednich lat, będzie można wygrać lub nabyć wiele festiwalowych gadżetów (koszulki, piersiówki, DVD, bilety na Hip Hop Kemp 2010). Jeśli chcesz już teraz spalić się kempowym słońcem, wpadaj do Wrocławia!

MASTA ACE to jeden z najbardziej niedocenionych raperów w historii gatunku, stawiany w rankingach często obok takich postaci, jak Rakim, Big Daddy Kane czy Slick Rick. Choć nigdy nie osiągnął spektakularnego sukcesu finansowego, nieprzerwanie od ponad dwóch dekad cieszy się  szacunkiem oddanych fanów na całym świecie. Ci najbardziej oldskulowi pamiętają jego początki w Juice Crew, gdy wspólnie z Biz Markiem, Marley Marlem i Roxanne Shante tworzył podstawy brzmienia Nowego Jorku początku lat 90. W dekadzie tej zyskał uznanie także dzięki pionierskiemu  połączeniu modnego wówczas g-funkowego brzmienie Zachodu z charakterystycznymi dla Nowego Jorku zaangażowanymi, przenikliwymi tekstami. Talent Masty do pisania zabawnych storytellingów, jak i celnych refleksji, do dziś inspiruje rzesze innych raperów (przyznaje się do tego Eminem) i stawia go także na czele współczesnej podziemnej sceny. Dumnie wkroczył na nią albumami „Disposable Arts” i „A long hot summer”, gdzie z powodzeniem produkcje powierzył obiecującym młodym producentom. Emce dał popis możliwości także na wspólnych albumach z EMC i Edo G,  podtrzymując swój mistrzowski status i udowadniając, że ciągle jest w świetnej formie. Wielokrotnie „ukradł” innym kawałek jako gość, a nagrywali z nim m.in. Common, Guru, Eminem czy Biz Markie. Ace, operujący na płytach spokojnym, rozpoznawalnym głosem, podczas koncertów daje ujście swojej charyzmie. Wiedzą to ci, którzy mieli już szansę zobaczyć go podczas poprzednich edycji HHK – z pewnością będą chcieli zgotować gorące przyjęcie legendzie podczas wizyty w Polsce w ramach oficjalnego kempowego bifora!

Tak jak Masta Ace jest wyjątkowo silnie związany z Nowym Jorkiem i Brooklyn, tak Edo regularnie podkreśla w tekstach swoje przywiązanie do Bostonu. Jest nestorem sceny, którą w kolejnych latach reprezentowali m.in. Mr. Lif, Akrobatik, Termanology, Reks One, Edan czy 7L & Esoteric. Zadebiutował wspólnie z zaprzyjaźnionymi lokalnymi raperami dwoma wydanymi na początku lat 90. krążkami, sygnowanymi jako Ed O.G. & The Bulldogs. Na prawdziwe solo kazał czekać fanom aż do 2001 r., gdy na półki sklepowe trafił świetny krążek „The Truth Hurts”, z gościnnymi udziałami takich mistrzów, jak Black Thought z The Roots, DJ Premier, DJ Spinna. Był wśród nich też legendarny nowojorski beatmaker Pete Rock, który wyprodukował w większości kolejny materiał Bostończyka – równie kapitalny „My Own Worst Enemy” (2005). Następnie Ed zebrał innych wymiataczów ze stolicy Massachusetts – Jaysaun (z Kreators) i Slaine (La Coka Nostra) – i wydali wspólny album „Stereotypez” (2007) jako Special Teamz, oddając gościnnie mikrofony m.in. Devinowi, reprezentantom Boot Camp Clik i Ill Billowi.

Choć podobnie jak Masta Ace Edo nie liczy milionów zielonych na koncie, cieszy się natomiast wielką sympatią i uznaniem wśród fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że dwie legendy Wschodniego Wybrzeża tak dobrze się dogadują w studio, a także na scenie, o czym przekonamy sie już 4 czerwca we wrocławskim klubie WZ!

EKSTRAKT

* Agencja Joytown zaprasza:

* Oficjalne HIP HOP KEMP Beforeparty

* Koncerty Masta Ace, Edo G i inni

* piątek 4 czerwca 2010 r.

* klub Strefa WZ (Pl. Wolności 7) Wrocław

* bilety: 39 zł w przedsprzedaży, 49 zł w dniu koncertu (do nabycia m.in. na www.hiphopkemp.pl; w klubie Strefa WZ oraz w punktach sieci TicketOnline – w tym bileterie EMPiK w całej Polsce)

* info: http://www.hiphopkemp.pl

So let`s take a walk!

Polecane

Share This