Mastodon i Jelonek pierwszymi artystami Ursynaliów


2014.04.28

opublikował:

Mastodon i Jelonek pierwszymi artystami Ursynaliów

Ursynalia 2014 – Warsaw Student Festival odbędą się w dniach 30-31 maja 2014 roku na terenie Kampusu SGGW w Warszawie. Poznaliśmy pierwsze gwiazdy imprezy.

Mastodon to amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny. Zespół powstał w 1999 roku, a pierwsze demo nagrał w lipcu 2000 roku i z tym materiałem wyruszył na trasę po wschodnim wybrzeżu USA. Grupa nagrała do tej pory 5 krążków, z czego ostatni, „The Hunter”, wydany w 2011 roku, został okrzyknięty najlepszym w ich dorobku artystycznym. „The Hunter” zyskał uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Metal Hammer, Classic Rock i Rock Sound uznały go za album roku. Na płycie znalazł się ponadto utwór „Curl of the Burl”, który był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Metal/Hard Rock performance. Majowy koncert nie będzie pierwszym występem przed ursynalijną publicznością, Mastodon był jedną z gwiazd Ursynaliów 2012.

{Diil}

Jelonek to zespół jako jeden z niewielu w Polsce potrafi wyprzedać swoje koncerty w największych klubach tym bardziej jest nam niezmiernie miło poinformować, że będzie to jedyny plenerowy występ w Warszawie w tym okresie. Koncert Jelonka podczas jednej z poprzednich edycji Ursynaliów tak spodobał się zespołowi Korn, że ten postanowił zaprosić go na swoje kolejne światowe tournee.

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Michał Jelonek. Podczas występu Jelonka na pewno nie zabraknie spontanicznej „bieganiny”, „chorych” choreografii, punkowego „gibania się”, scenicznych fajerwerków, demonicznych atrakcji oraz mrocznych metalowych niespodzianek. Koncerty zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych.

Jesienią 2011 ukazał się najnowszy album Jelonka p.t. „Revenge”. Występ na Ursynaliach 2012 będzie promował najnowszą płytę ale na pewno nie zabraknie sprawdzonych scenicznych hitów z poprzedniej płyty takich jak „Barock”, „Akka”  czy „A Funeral Of A Provincial Vampire”.

Kolejne zespoły, które wystąpią podczas Ursynaliów, informacje na temat biletów oraz pozostałe szczegóły poznamy w najbliższych dniach.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This