Mata i Dorota Masłowska na okładkach Vogue’a


2022.09.27

opublikował:

Mata i Dorota Masłowska na okładkach Vogue’a

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Na facebookowym profilu Vogue Polska pojawiły się grafiki przedstawiające dwie okładki październikowego wydania magazynku. Na obu znajdą się artyści związani z SB Maffiją – Mata i reprezentująca barwy SBM A Dorota Masłowska. Tematem wiodącym numeru jest tożsamość.

Temat tożsamości wzbudza w nas skrajne uczucia. Emocje rosną, gdy do gry wkracza słowo. Dorota Masłowska, bohaterka drugiej okładki, mówi Wojciechowi Engelkingowi, że literatura to wrażliwe terytorium. Pisarka, mimo imponującego dorobku, jest nieustannie poddawana krytyce, zwłaszcza teraz, gdy jej nowym środkiem wyrazu stał się rap. Dla mojego pokolenia była nie tylko głosem, ale nadzieją na uczestnictwo w świecie, który wydawał się niedostępny – pisze we wstępniaku do październikowego numeru redaktorka naczelna Vogue Polska Ina Lekiewicz.

Mata nie zdecydował się na udzielenie Vogue’owi wywiadu, zamiast tego przygotował autorski manifest. – Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić – cytuje rapera redakcja.

Kilka dni temu na naszym kanale pojawiła się Flintesencja z udziałem Waldka Kasty. Wrocławski weteran rozmawia z Marcinem Flintem o swoim powrocie i szykowanej na ten rok płycie.

Polecane

Share This