Mata nie jest już numerem jeden w Polsce


2022.03.21

opublikował:

Mata nie jest już numerem jeden w Polsce

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

W 2022 roku trudno traktować OLiS jako wiarygodny wyznacznik popularności artystów w naszym kraju. Znacznie pewniej posługiwać się danymi dostarczanymi przez Spotify. Ostatnie miesiące zdecydowanie należały do Maty, który nie tylko stał się pierwszym polskim artystą, który przekroczył barierę 2 mln słuchaczy miesięcznie, ale też od premiery „Młodego Matczaka” nieprzerwanie trwał na pozycji lidera. Aż do teraz.

Jeśli przyjmiemy, że najchętniej słuchany artysta na Spotify faktycznie jest najpopularniejszym, palmę pierwszeństwa przyznamy Malikowi Montanie. Szef GM2L właśnie przegonił reprezentanta SBM Labelu, mając 2,027 mln słuchaczy w skali miesiąca przy 2,012 Maty. Podium zamyka sanah 1,857 mln. W wyśrubowaniu wyniku Malika pomaga jego aktywność na arenie międzynarodowej. Autor singla „Jetlag” jest z pewnością najpopularniejszym reprezentantem polskiego rynku w Europie.

Oczywiście powyższe dane są nieco uproszczone, ponieważ do liczb osiąganych przez Matę teoretycznie należałoby dodać te, które figurują przy ksywce Skute Bobo (aktualnie 731 tysięcy). Nie wiadomo jednak, jaki odsetek słuchaczy Maty pokrywa się ze słuchaczami Skutego Bobo, dlatego tego nie robimy.

Polecane

Share This