Mata wspomina, jak dowiedział się, że jest w spektrum autyzmu

"Dużo rzeczy zaczęło mieć sens".


2024.02.25

opublikował:

Mata wspomina, jak dowiedział się, że jest w spektrum autyzmu

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę TVN wyemitował w niedzielę odcinek programu „Autentyczni” z udziałem Maty. W nowym formacie stacji widzowie oglądają moderowaną przez Macieja Stuhra rozmowę gościa odcinka z osobami będącymi w spektrum autyzmu. Mata przyznał, że zdiagnozowano go stosunkowo niedawno i poniekąd przez przypadek, ponieważ poszedł do lekarza, chcąc się dowiedzieć, czy ma ADHD.

Od wielu lat ludzie mi mówili właśnie takie rzeczy, że jestem autystyczny czy akustyczny – były takie komentarze. Pewnego dnia postanowiłem to sprawdzić i poszedłem właśnie na taką diagnozę – chciałem sprawdzić, czy mam ADHD. Dowiedziałem się, że psychiatra nie jest mi w stanie stwierdzić ADHD, bo paliłem marihuanę w tamtym czasie. Żeby to prawidłowo sprawdzić, trzeba by było przestać całkowicie, bo objawy odstawienia marihuany są podobne do ADHD. Ale za to powiedział mi ten pan, że jest mi w stanie z miejsca coś innego stwierdzić i powiedział, że jestem w spektrum autyzmu, co było dla mnie – nie powiedziałbym zaskakujące – ale pozytywne, bo dużo rzeczy zaczęło mieć sens – powiedział artysta.

Dla mnie spektrum autyzmu jest systemem, który wgrany jest w różne głowy, w tym moją. To jest coś, co pozwala mi tworzyć, przeżywać świat na swój sposób i wydaje mi się, że to taka moja supermoc – mówił w udostępnionej wcześniej zapowiedzi programu raper.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TVN.pl (@tvn.pl)

Tagi


Polecane

Share This