Mata zaprosił na płytę słynnego profesora


2020.01.06

opublikował:

Mata zaprosił na płytę słynnego profesora

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

Na swoim profilu na Facebooku Mata ogłosił gości, którzy pojawią się na jego albumie. I tak obok Szczepana, Wygusia i Adama, na krążku usłyszmy także profesora Bralczyka.

Jerzy Bralczyk, to polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jeden z najpopularniejszych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego.

Przypomnijmy, że w lutym Mata ruszy w trasę koncertową. Na razie ogłoszono dziewięć miejsc i dat ale jest szansa, że do listy dołączone zostaną kolejne miasta.

14.02.2020 Rzeszów Pod Palmą
15.02.2020 Kraków Studio
22.02.2020 Gdańsk Parlament
29.02.2020 Łódź SODA
07.03.2020 Wrocław Stary Klasztor
14.03.2020 Katowice Królestwo
20.03.2020 Poznań Tama
21.03.2020 Szczecin Kosmos
28.03.2020 Lublin K30

Koncerty we Wrocławiu i w Warszawie zostały wyprzedane.

Sprawdź Flintesencję z Matą

Obejrzyj Najgorsze Pytania z Matą

Mata – 100 dni do matury – premiera 17.01.2020.

Mata rusza na podbój rapowej sceny. Po epce i multimilionowych singlach nadszedł czas na oficjalny debiut młodego rapera znad Wisły.

Płyta „100 dni do matury” to najlepsza pamiątka z czasów szkolnych jaką artysta mógł sprezentować sobie i słuchaczom. Krążek jest zapisem historii i emocji, które przewijały się podczas beztroskich czasów edukacji. Wśród czternastu utworów znajduje się burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą.

Debiut Maty przybliża klimat szkolnych lat. Nawiązuje on do czasów beztroskich a zarazem pełnych wyborów, wątpliwości i odkrywania samego siebie. Wspomnienia wraz z całą paletą emocji stanowią trzon płyty i są największą inspiracją dla Maty. Na płycie aż kipi od retrospekcji a wszystko łączy się z charakterystyczną dla autora autoironią i dystansem do siebie i świata. Mata dotyka również cięższych tematów. Porywa się na obalenie mitu grzecznych chłopców z dobrych domów i rzuca na ich wyidealizowany obraz zupełnie nowe spojrzenie. Album burzy stereotyp rapera z blokowiska i pokazuje, że “dzieciaki z willi” też mogą mieć coś do powiedzenia, potrafiąc przy tym doskonale rapować.

Warstwa muzyczna to błyskotliwy, zabawny i bezkompromisowy rap na boombapowych bitach w połączony z wielowymiarowym stylem i newschoolowym sznytem rapera z Warszawy. Połączenie to tworzy nowe pole eksploatacji gatunku. To swoisty mariaż świeżości z klasyką, którego wypadkową jest „nowy oldschool”.

Autorem zdjęcia okładkowego jest Piotr Pytel.

Premiera sklepowa 17 stycznia 2020.

Tracklista:

Intro (do nauki)
Biblioteka trap
Piszę to na matmie
Konkubinat
Homo ludens
Cafe PRL
Tango
Patointeligencja
Halellujah (cover)
Żółte flamastry i grube katechetki
Mata Montana
Lezore
Wino Sangrita (s01e01)
Nero
GOMBAO 33
100 dni do matury
BONUS TRACK: Schodki
BONUS TRACK: Prawy do Lewego

Polecane

Share This