Mateusze Trójki 2014 rozdane


2014.10.23

opublikował:

Mateusze Trójki 2014 rozdane

Program 3 już po raz 21. przyznał nagrody muzyczne dla najciekawszych wykonawców roku. Laureatami „Mateuszy Trójki 2014” zostali: Krzysztof Herdzin, Tomasz Organek, Włodek Pawlik i grupa Perfect. Uroczystą galę, która odbyła się w środę 22 października w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7 uświetnił wyjątkowy koncert duetu Katarzyna Nosowska & Ania Dąbrowska.

Tomasz Organek, wokalista i lider autorskiego projektu Organek, otrzymał nagrodę w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut. Jury doceniło wokalistę za: „odważny i oryginalny powiew rock’n’rolla w muzyce rozrywkowej na płycie <Głupi> oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku”.

W kategorii Muzyka Jazzowa – Wydarzenie Mateusza Trójki odebrał Włodek Pawlik. Nagrodę otrzymał za: „eleganckie i kunsztowne połączenie brzmienia tria jazzowego z orkiestrą symfoniczną na płycie „Night In Calisia”, uhonorowane przez świat muzyczny nagrodą Grammy”.

Jury przyznało także dwie nagrody za całokształt osiągnięć twórczych. W kategorii Muzyka Jazzowa doceniony został Krzysztof Herdzin, który ujął Akademię Muzyczną Trójki „znakomitymi osiągnięciami w dziedzinie kompozycji, aranżacji i pianistyki oraz wielkim talentem, wyobraźnią twórczą i wspaniałymi rezultatami łączenia różnych gatunków muzyki”. W kategorii Muzyka Rozrywkowa Mateusza za całokształt odebrali muzycy grupy Perfect.  W uzasadnieniu nagrody czytamy: „Za to, że dzięki Waszym wspaniałym piosenkom parę pokoleń słuchaczy „chciało być sobą”; za to, że uczyliście nas szaleństwa, chcąc kupić lokomotywę; za to, że od paru dekad jesteście „Niepokonani”; „Niewiele możemy Wam dać” poza wdzięcznością, szacunkiem i uwielbieniem!”.

Specjalny dyplom odebrał również – obchodzący 80. urodziny – Jan Borkowski, jeden z pomysłodawców (wraz z Pawłem Sztompke) „Mateuszy Trójki”. – Drogi Panie Janie! Studio im. Agnieszki Osieckiej bez Pana gigantycznej pracy i oddania nie stałoby się tak kultowym miejscem, z którego Trójka jest bardzo dumna – podziękowała jubilatowi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Polecane

Share This