Matisyahu, The Real McKenzies, Projekt Punk, The Analogs, Kabanos i Maleo Reggae Rockers w Jarocinie


2014.03.11

opublikował:

Matisyahu, The Real McKenzies, Projekt Punk, The Analogs, Kabanos i Maleo Reggae Rockers w Jarocinie

Znamy już kolejnych wykonawców, których występy będzie można zobaczyć w tym roku na Jarocin Festiwalu. Będą to: Matisyahu, The Real McKenzies, Projekt Punk (Farben Lehre plus goście: Budzy, Gutek, Smalec, Harcerz i inni), Maleo Reggae Rockers, The Analogs i Kabanos! Przypominamy, że impreza odbędzie się w dniach 18-20 lipca.

Matisyahu to amerykański wokalista, który w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip hop z żydowskim folklorem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku – w 2004 roku wydał debiutancki album „Shake Off The Dust…Arise”, z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli – „King Without A Crown”. W kolejnych latach ukazały się płyty „Youth” (2006), „Light” (2009) i „Spark Seeker” (2012). Każdorazowo Matisyahu zbiera bardzo dobre recenzje, niejednokrotnie też był wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość – m.in. w 2006 roku, kiedy został ogłoszony przez magazyn „Billboard” topowym artystą reggae.

The Real McKenzies to punkowa grupa z Vancouver, powstała w 1992 roku. W swojej twórczości muzycy łączą punk rock, rock’n’roll, hard folk i elementy celtyckie. Na koncie mają już dziewięć albumów i niezliczoną ilość koncertów, w tym występy u boku Rancid, NOFX, Flogging Molly, Misfits czy Pennywise. Ich ostatnia płyta – „Westwinds” – zebrała bardzo dobre recenzje, a zespół w ramach jej promocji koncertował w Ameryce Północnej i Europie. Prasa zgodnie uznała, że The Real Mckenzies są w stanie zmobilizować do tańca każdą publiczność, o czym z pewnością będzie można przekonać się w Jarocinie.

Projekt Punk to inicjatywa muzyków Farben Lehre. W 2013 roku ukazała się płyta pod tym tytułem, na której znalazły się klasyczne utwory polskiego punk rocka. Nie zabrakło „Wariata” Rejestracji, „Nie chcę jeszcze umierać” WC czy „Niezwyciężonego” Armii. Ten subiektywny i sentymentalny wybór utworów z pewnością spotka się z doskonałym przyjęciem na Jarocin Festiwalu. Będzie wycieczką w przeszłość dla starszych i lekcją historii dla młodszych słuchaczy. Na scenie do muzyków Farben Lehre dołączą m.in. Budzy (Armia), Harcerz (The Analogs), Gutek (Indios Bravos), Smalec (Ga-Ga Zielone Żabki) i Młody (Zmaza)!

Maleo Reggae Rockers to zespół Dariusza „Maleo” Malejonka, który powstał w 1997 roku. „ZaZuZi”,czyli debiutancka płyta składu, ukazała się rok później. Połączenie reggae z elementami folkowymi przysporzyło Maleo Reggae Rockers wielu fanów. Popularnością cieszyły się także kolejne albumy – „Reggaemova” i „Addis Abeba” nominowane  były do Fryderyków. Zespół gra koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą, na scenach klubowych i festiwalowych. Muzyka MRR gościła również w filmach znakomitego fińskiego reżysera Mika Kaurismakiego. Sam Maleo udziela się również poza zespołem, czego przykładem może być projekt „Panny wyklęte”, w którego realizację zaangażowały się również Kasia Kowalska, Ania Brachaczek, Halina Mlynkova czy siostry Przybysz. Ostatni krążek MRR, „Revolution” ukazał się w 2013 roku. Pod koniec lutego, na Ukrainie, zespół nakręcił teledysk do tytułowego utworu „Revolution/Na Krawędzi”. Materiał został zarejestrowany w trakcie występu zespołu na Majdanie.

{sklep-cgm}

The Analogs to szczecińska grupa punk rockowa, powstała w połowie lat 90. Zespół uważa się za prekursorów nurtu street punk na polskiej scenie. Muzycy debiutowali w 1996 roku albumem „Oi! MŁODZIEŻ”, a do ich najbardziej znanych utworów należą dziś „Strzelby z Brixton” (cover The Clash), „Era Techno” czy „Blask Szminki”. W 2013 roku The Analogs dołączyli do inicjatywy Punky Reggae Live Farben Lehre, dzięki czemu zobaczyć ich można było na koncertach w wielu miastach w Polsce. W 2013 roku ukazał się również album „Pełnoletnia Oi! Młodzież”, z okazji osiemnastolecia zespołu.

Kabanos to zespół rockowo-metalowy, który pierwsze utwory rejestrował w latach 90. na podkładach m.in. System Of A Down, Limp Bizkit, Nirvany i Faith No More, często okraszanych cytatami z polskich filmów. Pierwszą płytę Kabanos wydał dopiero w 2007 roku, ale był to już w pełni autorski materiał. Ostatnia płyta Kabanosa – „Na Pudle” ukazała się w 2012 roku.

Karnety i bilety jednodniowe  na Jarocin Festiwal są już dostępne w serwisie eBilet.pl.

Polecane

Share This