Mayra Andrade w Warszawie


2020.03.04

opublikował:

Mayra Andrade w Warszawie

fot. mat. pras.

Jedna z najbardziej utalentowanych przedstawicielek muzyki luzofońskiej i kabowerdyjskiej po 5 latach powraca do Warszawy. W ramach światowej trasy koncertowej „Manga Tour”, Mayra Andrade da jedyny w Polsce koncert w warszawskim klubie NIEBO. Artystka promować będzie swoją ostatnią płytę zatytułowaną „Manga”, którą nagrała w Abidżanie i Paryżu, przeważnie z francuskimi artystami. Jej obecna muzyka to nowoczesny konglomerat rytmów i odniesień do Wysp Zielonego Przylądka, Afryki, Portugalii i klubów Paryża. Artystka poprosiła o koncert stojący, gdyż podczas swojego gorącego show zamierza porwać Was do tańca.

Nazywana jest jedną z „Czterech Muszkieterek Muzyki Kabowerdyjskiej”. Kosmopolitka, co słychać natychmiast w jej muzyce, gdzie przenika się tak wiele wątków. Na świat przyszła w 1985 roku w Hawanie, w rodzinie o afrykańskich korzeniach, wychowała się w Angoli, Senegalu i na Wyspach Zielonego Przylądka. Mieszka w Paryżu. Po debiutanckiej płycie „Navega” z 2006 roku, olśniewającej „Storia, Storia” (2009) i koncertowej „Studio 105” (2010) Mayra powraca z albumem „Lovely Difficult”, wydanym w 2013 roku. Do współpracy zaprosiła licznych gości (m.in. Yael Naim i Davida Donatien, Piersa Facciniego, Tété, Benjamina Biolay, Hugh Coltmana, Krystle Warren, Pascala Danae, Mario Lucio Sousę). Album, który zdaniem samej wokalistki ma być odważnym połączeniem jej dotychczasowego stylu oraz popu i elektronicznych brzmień, wyprodukował Mike Pelanconi. Singlem promującym płytę została piosenka „We used to call it love”. Poza wydawnictwami płytowymi Mayra Andrade współpracowała m.in. z Charlesem Aznavourem („Je Danse Avec L’Amour”), Chico Buarque, Lenine („Amor, Cuidado!”), Youssou N’Dourem, Carlinhosem Brownem, Margareth de Menezes, Angélique Kidjo i Pedro Moutinho.

Śpiew Mayry to mieszanka promiennych, tańczących kolorów, aksamitnych rytmów i pikantnych melodii. Piosenki przywołują wieczne lato, które rozprasza mgły i deszcze, ale nigdy nie uciekają się do blichtru egzotyki. Śpiewane w językach kreolskim, angielskim i portugalskim porywają nas w ciepły świat, pełen nieprzewidywalnych przygód. Znajdziemy tu zachodni romantyzm, południową zmysłowość i elementy reggae. Na płycie „Manga” Mayrze akompaniują słynny, kabowerdyjski multiinstrumentalista Kim Alves, wraz z nowym pokoleniem muzyków z Afryki Zachodniej. Nad całością nagrań czuwał 2B – producent z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu African Beats. Partnerem wydarzenia jest marka Wina z Tejo.

Mayra Andrade – Managa Tour 2020
29.03.2020 – Warszawa, NIEBO

Bilety można nabyć za pośrednictwem serwisów Interticket, Going., Eventim, Ticketmaster i Ebilet, a także w salonach sieci empik i MediaMarkt Polska w całym kraju.

Polecane

Share This