Me And That Man nagrali z ikoną metalu


2020.02.15

opublikował:

Me And That Man nagrali z ikoną metalu

fot. P. Tarasewicz / Live

Nergalowi udało się zgromadzić na nowej płycie Me And That Man wyjątkowy zestaw gości. Artysta zaprosił do współpracy przy niemetalowym projekcie całą śmietankę metalowych gwiazd. Na szykowanym na 27 marca albumie „New Man, New Songs, Same Shit, vol.1” pojawią się m.in. Corey Taylor (Slipknot), Matt Heafy (Trivium), Brent Hinds (Mastodon) oraz wiele innych znakomitości, wśród których znalazł się Ishahn, lider norweskiej ikony black metalu – Emperor. Efektem współpracy jest znakomita piosenka „By The River”, zdecydowanie najlepszy z singli zapowiadających płytę.

Kiedy pojawiły się plotki o mojej współpracy z Robem Halfordem i Ihsahnem, pobudziło to wyobraźnię fanów. Wydaje mi się , że ludzie spodziewali się, iż team Nergal / Ihsahn stworzy coś bardzo ekstremalnego. A tu niespodzianka – mamy klasyczną bluesową petardę!

Muszę przyznać, że wspólne stworzenie tego numeru nie było wcale takie proste. Na początku Ihsahn twierdził, że może nie być w stanie dodać zbyt wiele od siebie do tego kawałka. Całe szczęście ja widziałem to inaczej i dałem mu prostą instrukcję: „Baw się dobrze!”. Tydzień później dostałem od niego nagranie i wgniotło mnie w fotel! Ihsahn to świetny, skromny (biorąc pod uwagę jego status) koleś, do tego absolutny profesjonalista – pracowało mi się z nim z ogromną przyjemnością i oto efekt naszej współpracy – komentuje Nergal.

Polecane

Share This